Global menu

Our global pages

Close
Praktyki w Wierzbowski Eversheds Sutherland

Praktyki w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland

Jak wygląda system praktyk?

Praktyki w naszej kancelarii odbywają się w ramach programu pod hasłem Akademia Wierzbowski Eversheds Sutherland. Osoba przyjmowana na praktyki nie jest przypisywana do konkretnego zespołu Kancelarii. Zależy nam, by praktykant mógł wykonywać różnorodne zadania, zdobywać doświadczenie z wielu dziedzin prawa oraz jak najlepiej poznać specyfikę pracy w międzynarodowej kancelarii prawnej. Zarówno czas trwania praktyk, jak i wymiar godzin jest ustalany z praktykantem w zależności od indywidualnych potrzeb Kancelarii i możliwości danej osoby. Wynosi on od 1 do 12 miesięcy. W ramach programu jeden z partnerów jako mentor sprawuje pieczę nad wszystkimi stażystami.  

W wybranych przypadkach praktyki mają szansę przerodzić się w stałą współpracę - w minionych latach poznaliśmy kilka wyjątkowych osób, które podczas praktyk zaskoczyły nas wiedzą, pasją i dużą samodzielnością, w efekcie czego zaproponowaliśmy im pozostanie w kancelarii.  

Kogo szukamy?

  • studentów ostatnich trzech lat studiów prawniczych, ekonomicznych lub innych właściwych ze względu na działalność Kancelarii (nie zawsze szukamy wyłącznie prawników)
  • absolwentów studiów prawniczych, maksymalnie rok po ich ukończeniu

Jak odbywa się rekrutacja?

  • Konkurs Law Games, w ramach którego do wygrania jest płatna praktyka w naszej kancelarii
  • rekrutacje ad hoc odbywające się przez cały rok z różną intensywnością, w zależności od potrzeb Kancelarii

Etapy procesu rekrutacji ad hoc

  • test z języka angielskiego 
  • rozmowa kwalifikacyjna
  • rozwiązanie kazusu na podany przez Kancelarię temat (praca z domu)

Zapraszamy do kontaktu

Osoby zainteresowane praktykami proszone są o przesłanie CV do szefa naszego działu HR, Agnieszki Kaczyńskiej: agnieszka.kaczynska@eversheds-sutherland.pl. Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Za wszystkie zgłoszenia bardzo dziękujemy.

Ruszyła XIII edycja Law Games - do wygrania praktyka w Wierzbowski Eversheds Sutherland

Ogólnopolski Konkurs Law Games jest wspólnym przedsięwzięciem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland i kancelarii Wierzbowski Eversheds. Projekt powstał z myślą o studentach i absolwentach, którzy nie mają zbyt wielu okazji do sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce. Dzięki Konkursowi młodzi adepci prawa mają okazję rozwiązać sprawy, z którymi profesjonalni prawnicy mają do czynienia w swojej codziennej pracy. Udział w Law Games jest wyjątkową szansą na postawienie pierwszych kroków na ścieżce prawniczej kariery. Główną nagrodą dla zwycięzców jest możliwość odbycia 3-miesięcznej płatnej praktyki w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Oprócz nagrody głównej przewidziane są także nagrody książkowe dla zwycięzców oraz drobne upominki dla wszystkich finalistów.

Dla kogo jest konkurs?

XIII edycja Law Games skierowana jest do studentów III, IV i V roku prawa i absolwentów studiów prawniczych, którzy ukończyli studia maksymalnie rok przed finałem konkursu. Zapisy ruszyły 14 maja.

Jak przystąpić do konkursu?

Aby zgłosić się do udziału w konkursie należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie wydarzenia. Eliminacje do konkursu rozpocznie test online, który sprawdzi wiedzę z szeregu dziedzin prawa i wyłoni finalistów. W finale uczestnicy będą musieli rozwiązać kazus z zakresu prawa gospodarczego, przygotowany przez prawników kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland.Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością języka angielskiego – finałowe zadanie, oprócz standardowej wersji polskiej, będzie wymagało krótkiego streszczenia w języku angielskim.

Zapraszamy do udziału!

Więcej szczegółów na: lawgames.elsa.org.pl