Global menu

Our global pages

Close

Inwestowanie w Berlinie - szanse i pułapki dla przedsiębiorców, młodych innowacyjnych firm i inwestorów   

Zapraszamy Państwa na szkolenie, które poświęcimy nowym zasadom dotyczącym umów o pracę na czas określony, które będą obowiązywać już od 22 lutego 2016 r. Umowy trwające w dniu wejścia w życie nowych przepisów mogą wymagać podjęcia przez pracodawcę konkretnych działań w okresie 3 miesięcy następujących po tej dacie, czyli do 22 maja 2016 r. Dotychczasowy staż pracy u danego pracodawcy będzie liczony inaczej na potrzeby kwalifikacji umowy – zgodnie z zasadą 3/33, a inaczej na potrzeby określenia długości okresu wypowiedzenia.

Wskutek nadchodzących zmian przedsiębiorcy staną przed koniecznością weryfikacji stanu umów o pracę na czas określony i ewentualnym podjęciem na czas odpowiednich działań. Udział w naszym spotkaniu pozwoli Państwu przygotować się do zmian i ich skutków.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie kancelarii Wierzbowski Eversheds, przy ul. Jasnej 14/16A w Warszawie. 

Zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach naszego cyklu Eversheds for Innovation, skierowanego do start-upów, spółek innowacyjnych i inwestorów. Już 13 października powiemy między innymi o tym, jakie możliwości inwestycyjne oferuje przedsiębiorcom Berlin, z czego warto skorzystać i na co uważać, podejmując decyzję o rozwijaniu biznesu w stolicy Niemiec. W celu zarejestrowania się na to wydarzenie prosimy o wypełnienie znajdującego się niżej formularza. For English click here>>

Kiedy i gdzie?

data  |  czwartek  |  13 października 2016  

czas  |  godz. 14.30-16.30  |  rejestracja od godz. 14.00

miejsce  |  siedziba Wierzbowski Eversheds  |  Warszawa, ul. Jasna 14/16A  |  5. piętro

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?
  
Podczas szkolenia nasi eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z zakładaniem i prowadzeniem przez polskich przedsiębiorców biznesu w Niemczech. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in.: 
  • Dlaczego i dla kogo Berlin jest odpowiednim miejscem do inwestycji
  • Jak skorzystać z szansy: przegląd struktur korporacyjnych i ich alternatyw 
  • Finansowanie 
  • Drobne, ale istotne kwestie: pozwolenia, ubezpieczenia, członkostwa i rejestr handlowy 
  • Wejście na rynek niemiecki - jak to wygląda z polskiej perspektywy prawnej i podatkowej 
Szkolenie poprowadzą: 
  • Dr Christian Hilpert, partner, biuro Eversheds w Berlinie
  • Małgorzata Sajkiewicz, adwokat, ekspert podatkowy i M&A w kancelarii Wierzbowski Eversheds, szefowa German Desk
  • Miriam Smykowski, prawnik, biuro Eversheds w Berlinie
Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

Udział w tym wydarzeniu jest nieodpłatny

Ze względu na ograniczoną liczbą miejsc przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo udziału w spotkaniu mają klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds. Zgłoszenia prawników reprezentujących inne kancelarie będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc.

Formularz rejestracyjny

Uwaga: Rejestracja na to wydarzenie została zakończona

Dane uczestnikaJestem klientem kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland:

Administratorem Państwa danych jest kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland Spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie przy ul. Jasnej 14/16a, 00-041 Warszawa. Państwa dane będą przetwarzane w celach marketingowych, w tym w celu rejestracji na wydarzenia organizowane przez kancelarię. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych jest dobrowolne. Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego adresu e-mail oraz numeru telefonu przez kancelarię Wierzbowski Eversheds Sutherland z siedzibą przy ul. Jasnej 14/16a, 00-041 Warszawa w celach marketingu bezpośredniego, w tym przesyłania newsletterów, publikacji oraz informacji o wydarzeniach i szkoleniach organizowanych przez kancelarię Wierzbowski Eversheds Sutherland i podmioty z sieci Eversheds Sutherland.