Global menu

Our global pages

Close

Bitcoin bez tajemnic – kwestie regulacyjne i case study

Podczas spotkania przedstawimy podstawowe aspekty prawne, jakie należy wziąć pod uwagę w procesie wrogiego przejęcia, w tym także najnowsze zmiany w przepisach oraz ich praktyczne zastosowanie. Omówimy również studia przypadków, na bazie których zaprezentowane zostaną wnioski i wskazówki, jak z sukcesem przeprowadzić proces obrony przed wrogim przejęciem.

Zapraszamy Państwa na spotkanie w ramach rozpoczętego w minionym roku cyklu szkoleń Eversheds for Innovation, skierowanego do spółek innowacyjnych i inwestorów. Już 18 maja omówimy kwestie regulacyjne, jakie dotyczą prowadzenia działalności związanej z walutami cyfrowymi oraz przedstawimy case study z naszej ostatniej transakcji. 

Przygotowując program, skupiliśmy się na ważnych i ciekawych z punktu widzenia przedsiębiorców zagadnieniach, które najczęściej pojawiają się w trakcie realizacji innowacyjnych projektów. Mamy nadzieję, że uczestnicy znajdą odpowiedzi na wiele pytań związanych z inwestowaniem w innowacyjne przedsięwzięcia. Spotkania stanowić będą forum wymiany poglądów i dyskusji na temat wyzwań, z którymi na co dzień zmagają się zarówno spółki, jak i inwestorzy. 

Czas i miejsce

Spotkanie odbędzie się 18 maja 2017 r. w godz. 10.00-12.00 w siedzibie kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland przy ul. Jasnej 14/16A, na piątym piętrze. Poczęstunek śniadaniowy i rejestrację rozpoczniemy o 9.30.

Program spotkania 18 maja

1. Bitcoin – kwestie prawne | dr hab. Konrad Zacharzewski

  • Czym jest bitcoin z perspektywy polskiego prawa 
  • Potencjalny zasięg regulacji walut cyfrowych w Polsce 
  • Opodatkowanie transakcji z wykorzystaniem bitcoinów 
  • Waluty cyfrowe a regulacja obrotu instrumentami finansowymi 

2. Quedex Bitcoin Derivatives Exchange: case study | Mateusz Wywiał
Omówienie projektu giełdy derywatów opartych na bitcoinie 

  • Jak funkcjonuje tego typu giełda – prezentacja na tle ogólnego ekosystemu walut wirtualnych
  • Jak pod względem ekonomicznym i formalno-prawnym ustrukturyzowane są kontrakty i opcje (w takich kwestiach jak depozyt zabezpieczający, rozliczenie i zyski użytkowników)
  • zarys kwestii regulacyjnych związanych z obrotem produktami finansowymi wewnątrz platformy

Prowadzący

Szkolenia w ramach całego cyklu prowadzić będą prawnicy kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland, m. in.: dr hab Konrad Zacharzewski, of counsel w zespole  bankowości i finansów, Ewa Szlachetka, partner kierujący zespołem prawa spółek i transakcji oraz Paweł Lipski, partner współkierujący praktyką własności intelektualnej i e-biznesu. Zaprosimy też gości, którzy zaprezentują istotne kwestie biznesowe. 

Kalendarium wszystkich szkoleń  

18 maja 2017 | Bitcoin bez tajemnic – kwestie regulacyjne i case study | dr hab. Konrad Zacharzewski 

8 czerwca 2017 | Realizacja innowacyjnych projektów na przykładach zakończonych inwestycji | Ewa Szlachetka i gość

Wrzesień 2017 | Ochrona praw do wyników innowacyjnych projektów | Paweł Lipski i gość

Listopad 2017 | Aktualne problemy i kwestie prawne z perspektywy polskich startupów | szczegóły wkrótce 

Informacje o dokładnych tematach i datach jesiennych szkoleń pojawią się w późniejszym terminie. Rejestrację na poszczególne spotkania uruchamiamy z reguły miesiąc przed zaplanowaną datą.

Zachęcamy do współtworzenia tematyki naszych szkoleń

Zależy nam, aby nasze szkolenia jak najlepiej odpowiadały potrzebom uczestników, dlatego najpierw chcemy poznać Państwa opinie. O tym, jakie tematy zostaną wybrane do realizacji, zdecydują uczestnicy spotkania inaugurującego cykl, które odbędzie się 18 maja. Jeśli określone zagadnienia szczególnie Państwa interesują, prosimy o informację na adres ewa.szlachetka@eversheds-sutherland.pl  Dziękujemy.  

Zapraszamy do rejestracji

Aby zarejestrować się na ten warsztat, prosimy wypełnić poniższy formularz. O przyjęciu zgłoszenia każda osoba zostanie powiadomiona indywidualnie. Informujemy jednocześnie, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy, że pierwszeństwo udziału w tym i podobnych spotkaniach mają Klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Zgłoszenia prawników reprezentujących inne kancelarie będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

Formularz rejestracyjny

Dane uczestnikaJestem klientem kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland:

Administratorem Państwa danych jest kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland Spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie przy ul. Jasnej 14/16a, 00-041 Warszawa. Państwa dane będą przetwarzane w celach marketingowych, w tym w celu rejestracji na wydarzenia organizowane przez kancelarię. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych jest dobrowolne. Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego adresu e-mail oraz numeru telefonu przez kancelarię Wierzbowski Eversheds Sutherland z siedzibą przy ul. Jasnej 14/16a, 00-041 Warszawa w celach marketingu bezpośredniego, w tym przesyłania newsletterów, publikacji oraz informacji o wydarzeniach i szkoleniach organizowanych przez kancelarię Wierzbowski Eversheds Sutherland i podmioty z sieci Eversheds Sutherland.