Global menu

Our global pages

Close

Akademia EuroZamówień: Zamówienia przedkomercyjne sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej [UWAGA: zmiana terminu z 21 listopada na 12 grudnia]

Podczas spotkania przedstawimy podstawowe aspekty prawne, jakie należy wziąć pod uwagę w procesie wrogiego przejęcia, w tym także najnowsze zmiany w przepisach oraz ich praktyczne zastosowanie. Omówimy również studia przypadków, na bazie których zaprezentowane zostaną wnioski i wskazówki, jak z sukcesem przeprowadzić proces obrony przed wrogim przejęciem.

Zapraszamy na kolejny warsztat z prawa zamówień publicznych, odbywający się w ramach 4. edycji naszego cyklu „Akademia EuroZamówień”. Spotykamy się 12 grudnia, a rozmawiać będziemy o zamówieniach przedkomercyjnych jako metodzie na budowanie przewagi konkurencyjnej.

AKTUALIZACJA: Niestety musieliśmy odwołać pierwotnie zapowiadany termin 21 listopada. Wszyscy, którzy zapisali się na ten dzień, zostaną przez nas powiadomieni o zmianie. 

Kilka słów o temacie spotkania

Jedną z podstawowych strategii Unii Europejskiej jest wykorzystanie potencjału płynącego z innowacyjności. Innowacyjność wspierana jest przez takie programy, jak Europa 2020 czy Horizon 2020. Rozwój innowacyjnej gospodarki to także jeden z celów polskiego rządu wprost wskazany w tzw. Planie Morawieckiego. Instrumentem, który może ułatwić wdrażanie innowacyjnych technologii, są zamówienia przedkomercyjne.

Zamówienia przedkomercyjne to zamówienia na badania naukowe i prace rozwojowe przeprowadzane poza reżimem zamówień publicznych. Stanowią one szansę na skuteczne wdrożenie innowacji w takich dziedzinach jak np. energetyka, transport publiczny, ochrona zdrowia, ochrona środowiska, przemysł kosmiczny oraz smart cities.

W ramach zamówień przedkomercyjnych tworzone są nowe produkty, a także udoskonala się procesy produkcji lub budowy, powstają nowe metody marketingowe lub metody organizacji działalności gospodarczej. Skuteczne wykorzystanie tego narzędzia stawia zamawiającego w nowej roli, w której aktywnie współtworzy on kształt produktu lub usługi, ale ponosi tylko częściowe ryzyko i nie finansuje całości badań, a zarazem może być pierwszym klientem innowacyjnej technologii.

O czym będziemy rozmawiać?

  • Czy istnieją mechanizmy prawne regulujące zamówienia przedkomercyjne?
  • Czym zamówienia przedkomercyjne różnią się od innowacyjnych zamówień w ramach ustawy Pzp?
  • Co można zamówić w ramach zamówień przedkomercyjnych?
  • Czy można kupić sprzęt do badań poza ustawą Pzp?
  • Jak dokonać analizy stanu techniki i identyfikacji potrzeb?
  • Dlaczego alokacja ryzyka jest tak ważna w zamówieniach przedkomercyjnych?
  • Jak zachęcić wykonawców do wzięcia udziału w zamówieniach przedkomercyjnych?
Prowadzący
  • Julita Hoffmann | Radca prawny w zespole prawa zamówień publicznych 
  • Tomasz Zalewski | Radca prawny, partner zarządzający, szef praktyki prawa zamówień publicznych  

Czas i miejsce

Spotkanie odbędzie się 12 grudnia w siedzibie kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland przy ul. Jasnej 14/16A. UWAGA: W odpowiedzi na prośby wielu z Państwa zdecydowaliśmy o nieco późniejszej godzinie rozpoczęcia warsztatów. Od teraz spotkania odbywać się będą w godz. 9.30-11.30. Rejestrację i poczęstunek śniadaniowy rozpoczynać będziemy o 9.00. 

Zachęcamy do współtworzenia tematyki naszych spotkań

Zależy nam, by organizowane przez nas warsztaty jak najlepiej odpowiadały Państwa potrzebom, dlatego jak zawsze zapraszamy do przesyłania propozycji tematów na adres: akademia.eurozamowien@eversheds-sutherland.pl. Z góry dziękujemy za wszystkie sugestie. 

Formularz rejestracyjny

Aby zapisać się na to wydarzenie, prosimy wypełnić formularz rejestracyjny. O przyjęciu zgłoszenia każda osoba zostanie powiadomiona indywidualnie. Informujemy jednocześnie, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy, że pierwszeństwo udziału w tym i podobnych spotkaniach mają Klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Zgłoszenia prawników reprezentujących inne kancelarie będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

Dane uczestnikaJestem klientem kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland:

Administratorem Państwa danych jest kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland Spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie przy ul. Jasnej 14/16a, 00-041 Warszawa. Państwa dane będą przetwarzane w celach marketingowych, w tym w celu rejestracji na wydarzenia organizowane przez kancelarię. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych jest dobrowolne. Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego adresu e-mail oraz numeru telefonu przez kancelarię Wierzbowski Eversheds Sutherland z siedzibą przy ul. Jasnej 14/16a, 00-041 Warszawa w celach marketingu bezpośredniego, w tym przesyłania newsletterów, publikacji oraz informacji o wydarzeniach i szkoleniach organizowanych przez kancelarię Wierzbowski Eversheds Sutherland i podmioty z sieci Eversheds Sutherland.