Global menu

Our global pages

Close

Elektronizacja zamówień publicznych - przygotujmy się na rewolucję w przetargach 

Podczas spotkania przedstawimy podstawowe aspekty prawne, jakie należy wziąć pod uwagę w procesie wrogiego przejęcia, w tym także najnowsze zmiany w przepisach oraz ich praktyczne zastosowanie. Omówimy również studia przypadków, na bazie których zaprezentowane zostaną wnioski i wskazówki, jak z sukcesem przeprowadzić proces obrony przed wrogim przejęciem.

Zapraszamy na kolejny warsztat z prawa zamówień publicznych, odbywający się w ramach 4. edycji naszego cyklu „Akademia EuroZamówień”. Już 9 stycznia wspólnie zastanowimy się, jak zamawiający i wykonawcy powinni przygotować się na elektronizację zamówień publicznych. 

Zarejestruj się przez poniższy formularz

Kilka słów o temacie spotkania

Od 18 października 2018 r. oferta cyfrowa w zamówieniach publicznych stanie się rzeczywistością. Zamawiającym zostało niewiele czasu, żeby przygotować się na zmianę w komunikacji z wykonawcami. Środki komunikacji elektronicznej będą musiały spełniać ustawowe wymagania dla systemów teleinformatycznych, umożliwiać stosowanie podpisu elektronicznego i zabezpieczać dostęp do złożonych ofert. Dlatego 35 tysięcy zamawiających i ponad 2 miliony wykonawców czeka na Platformę e-Zamówienia tworzoną przez Urząd Zamówień Publicznych i Ministerstwo Cyfryzacji. Nowa platforma zakupowa ma wesprzeć zamawiających w wypełnieniu niektórych obowiązków elektronizacji procesu udzielania zamówień publicznych.

Nowelizacja ustawy Pzp wprowadziła obowiązek elektronizacji zamówień publicznych. I chociaż system zna już pewne instrumenty elektroniczne wykorzystywane w zamówieniach, takie jak BZP, TED, licytacja i aukcja elektroniczna, to obowiązkowe składanie za pomocą środków elektronicznych wszystkich ofert, wniosku o dopuszczenie czy JEDZ to duże wyzwanie dla zamawiających i niewiadoma dla wykonawców. Jest już nowe rozporządzenie wskazujące wymagania techniczne i organizacyjne elektronicznej rzeczywistości. Zamawiający liczą jednak na to, że nowa Platforma e-Zamówienia spełni za nich te wymagania.  

O czym będziemy rozmawiać?

  • Jakie obowiązki mają zamawiający w związku z elektronizacją zamówień?
  • Kiedy zamawiający może zrezygnować z elektronizacji?
  • Jak wykonawcy mają się przygotować do elektronizacji zamówień?
  • Co to są e-Usługi?
  • Czym będzie Platforma e-Zamówienia?
  • Czy Platforma e-Zamówienia wyręczy zamawiających w elektronizacji zamówień?
  • Na jakim etapie jest tworzenie Platformy?
  • Co mają zrobić zamawiający, jeżeli UZP nie zdąży stworzyć Platformy do 18 października 2018 r.?
Prowadzący
  • Julita Hoffmann | Radca prawny w zespole prawa zamówień publicznych 
  • Tomasz Zalewski | Radca prawny, partner zarządzający, szef praktyki prawa zamówień publicznych  

Czas i miejsce

Spotkanie odbędzie się 9 stycznia 2018 roku w siedzibie kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland przy ul. Jasnej 14/16A. Rejestrację rozpoczynamy o godz. 9.00. Część merytoryczna potrwa od 9.30 do 11.30.

Formularz rejestracyjny

Aby zapisać się na to wydarzenie, prosimy wypełnić formularz rejestracyjny. O przyjęciu zgłoszenia każda osoba zostanie powiadomiona indywidualnie. Informujemy jednocześnie, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy, że pierwszeństwo udziału w tym i podobnych spotkaniach mają Klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Zgłoszenia prawników reprezentujących inne kancelarie będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

AKTUALIZACJA 4 STYCZNIA: Rejestracja na to wydarzenie została zamknięta. Na spotkanie nie ma już wolnych miejsc. Jeśli jednak są Państwo zainteresowani tym tematem, prosimy o pozostawienie danych za pośrednictwem formularza znajdującego się poniżej. Poinformujemy Państwa, jeśli zdecydujemy o organizacji warsztatu w dodatkowym terminie.

Dane uczestnikaJestem klientem kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland:

Administratorem Państwa danych jest kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland Spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie przy ul. Jasnej 14/16a, 00-041 Warszawa. Państwa dane będą przetwarzane w celach marketingowych, w tym w celu rejestracji na wydarzenia organizowane przez kancelarię. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych jest dobrowolne. Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego adresu e-mail oraz numeru telefonu przez kancelarię Wierzbowski Eversheds Sutherland z siedzibą przy ul. Jasnej 14/16a, 00-041 Warszawa w celach marketingu bezpośredniego, w tym przesyłania newsletterów, publikacji oraz informacji o wydarzeniach i szkoleniach organizowanych przez kancelarię Wierzbowski Eversheds Sutherland i podmioty z sieci Eversheds Sutherland.