Global menu

Our global pages

Close

Doradzaliśmy GDDKiA w negocjacjach umowy na budowę Autostrady A1

 • Poland

  28-01-2009

  W dniu 22 stycznia 2009 r. Minister Infrastruktury oraz spółka Autostrada Południe S.A. podpisali umowę na budowę i eksploatację Autostrady A1.

  Nasza Kancelaria reprezentowała Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, prowadzącą negocjacje. Umowę zawarto na okres 35 lat, a dotyczy ona 180-kilometrowego odcinka Stryków – Pyrzowice, łączącego Łódź z Górnym Śląskiem. Będzie to najdłuższy z odcinków autostrad w Polsce budowany w ramach jednej umowy.

  Szacowany koszt budowy całego odcinka to 7,5 mld złotych (1,7 mld euro). Inwestycja będzie prowadzona w oparciu o system partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

  Autostrada A1 jest jednym z przedsięwzięć, które Polska podejmuje w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

  Ze strony Kancelarii w pracach nad umową uczestniczyli Krzysztof WierzbowskiAnna Ochocka oraz Grzegorz Rudnicki. Spółka Autostrada Południe (konsorcjum Cintra, Budimex S.A., Ferrovial-Agromán) reprezentowana była przez kancelarię White & Case.

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back