Global menu

Our global pages

Close

Rekomendacje Chambers Europe dla Wierzbowski Eversheds

 • Poland

  26-05-2011

  W maju 2011 r. wydawnictwo Chambers & Parnters opublikowało kolejną edycję swojego informatora Chambers Europe. Nasza kancelaria i indywidualni praktycy ponownie zostali rekomendowani w wielu dziedzinach prawa. Obecność kancelarii w zestawieniach Chambers potwierdza jej wysoką pozycję na rynku.

  Jesteśmy polecani w następujących dziedzinach prawa:

  Prawo konkurencji i antymonopolowe
  “Ten utalentowany zespół jest wysoko ceniony za umiejętność prowadzenia spraw sądowych. Jest często angażowany przez ważnych klientów z sektora telekomunikacji. Ostatnio prawnicy tego zespołu z powodzeniem reprezentowali Telekomunikację Polską przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w postępowaniu w trybie prejudycjalnym w sprawie zgodności polskich przepisów telekomunikacyjnych z prawem unijnym.”

  Prawo budowlane
  „Ten wysoko wykwalifikowany zespół wyróżnia się wiedzą i doświadczeniem w obsłudze prawnej projektów budowlanych. Ostatnio pomagał Dyrekcji Generalnej Dróg Krajowych i Autostrad w związku z przetargiem na warty 4,9 mld zł kontrakt na projekt, wykonanie i obsługę krajowego systemu pobierania opłat za przejazd autostradami w Polsce. W sprawach związanych z tym zakresem praktyki głównym kontaktem w kancelarii jest Krzysztof Wierzbowski. Firma prowadzi również dział obsługi klientów niemieckojęzycznych (German Desk), który oferuje wysokiej jakości doradztwo w dziedzinie prawa budowlanego.”

  Fuzje i przejęcia
  „Klienci doceniają międzynarodowy charakter firmy. Zespół reprezentował firmę Chesapeake - dostawcę opakowań, przy nabyciu polskiej drukarni Cezar. Doradzał również KME - niemieckiemu dystrybutorowi wyrobów z miedzi - w sprawie umowy joint venture z dotychczasowymi udziałowcami spółki Pehamet. Ankietowani mówią o nich: „Cechuje ich otwarty umysł, entuzjazm i duży profesjonalizm.”

  Rozstrzyganie sporów
  “Zespół ten jest szczególnie znany z prowadzenia spraw dotyczących kwestii regulacyjnych i nieuczciwej konkurencji dla klientów korporacyjnych, głównie z sektora telekomunikacji. Wśród klientów znajdują się Telekomunikacja Polska, PTK Centertel, Real i Edipresse.”

  Prawo pracy
  “Ten zespół jest znany na rynku ze swoich kompetencji w dziedzinie prawa pracy. Działa w wielu sektorach, w tym w sektorze motoryzacyjnym, energii, ochrony zdrowia, transportu i logistyki.”

  Własność intelektualna
  “Ta „przyjazna i profesjonalna” grupa prowadzi szereg spraw dla klientów krajowych i międzynarodowych, w tym sprawy dotyczące walki z piractwem dla Nagravision, dostawcy płatnej telewizji. Inne sprawy obejmują doradztwo dla eBay w kwestiach dotyczących podrabianych towarów oraz reprezentowanie spółki Burda w sporze dotyczącym nieuczciwej konkurencji i naruszenia praw własności intelektualnej.”

  Prawo farmaceutyczne i ochrony zdrowia
  “Ta utalentowana grupa jest znana ze swojej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie badań klinicznych i spraw regulacyjnych. Najczęściej pracuje dla średnich firm.”

  Technologie - Media - Telekomunikacja
  “Ta utalentowana grupa wyróżnia się ogromnym doświadczeniem i gruntowną wiedzą. Jest wysoko ceniona za doradztwo w dziedzinie prawa telekomunikacyjnego, ochrony danych oraz kwestii regulacyjnych. Ostatnie zlecenia obejmują reprezentowanie Telekomunikacji Polskiej przy wdrażaniu umowy zawartej z krajowym organem nadzoru, mającej na celu zapewnienie równego traktowania operatorów alternatywnych przy świadczeniu hurtowych usług dostępu. Ankietowani mówią o nich: „Zdecydowanie bardzo mocny zespół o dużej wiedzy. Jeden z najbardziej widocznych i aktywnych na rynku.”

  Wyróżnienia dla prawników:

  • Małgorzata Modzelewska de Raad
   ”Kieruje grupą prawa konkurencji i prawa antymonopolowego, jest ceniona za swoją wiedzę i doświadczenie. Doradzała spółce Real (Grupa Metro) przy projekcie wprowadzenia multipartnerskiego programu lojalnościowego.”
  • Henryk Romańczuk
   „Jest uważany za „gwiazdę wśród prawników procesowych kancelarii Wierzbowski Eversheds” oraz „uzdolnionego i doświadczonego” procesualistę.”
  • Ewa Łachowska-Brol
   „Kieruje zespołem prawa pracy oraz zespołem prawa transportowego i logistyki, uważana jest za „doświadczonego, rzetelnego i wyważonego prawnika”.
  • Zespołem prawa własności intelektualnej kieruje Tomasz Zalewski, który specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu znaków towarowych, IT i prawa spółek. Tomasz Zalewski jest również ceniony za talent do wystąpień publicznych i umiejętność przekazywania wiedzy.”
  • Arwid Mednis
   „Obserwatorzy rynku twierdzą, że: „trudno jest znaleźć kogoś, kto miałby większe doświadczenie i wiedzę” niż on. Arwid Mednis jest szefem zespołu prawa telekomunikacyjnego i jest uważany za „jednego z najbardziej wyważonych i solidnych doradców” w zakresie prawa telekomunikacyjnego i prawa ochrony danych osobowych. Ostatnio pomagał PTK Centertel w sprawach regulacyjnych dotyczących stawek za zakańczanie połączeń w sieci telefonii komórkowej.”

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back