Global menu

Our global pages

Close

Webinarium: Naruszenie prawa w Internecie - jak je udowodnić?

 • Poland

  11-10-2011

  We współczesnym świecie, zdominowanym przez nowoczesne technologie, coraz więcej naruszeń prawa ma miejsce w Internecie. Naruszenia te mogą dotyczyć dóbr osobistych, praw autorskich czy praw własności przemysłowej, niezależnie jednak od ich rodzaju ważne jest, aby na drodze do skutecznego dochodzenia swoich praw nie stanęły kwestie dowodowe.

  Podczas zorganizowanego 20 października 2011 r. webinarium omówione zostały dostępne sposoby utrwalania treści pojawiających się w Internecie. Przedstawiliśmy ich wady i zalety, zarówno z perspektywy prawnej, jak i technologicznej. Korzystając z naszych doświadczeń, jak również analizując wybrane sprawy, staraliśmy się udzielić odpowiedzi na następujące pytania:

  • jak w sposób wiarygodny i niebudzący wątpliwości udowodnić, że dana treść rzeczywiście została umieszczona w sieci i była tam w momencie jej utrwalania?
  • jak zrobić to w sposób wykluczający możliwość manipulacji ze strony osoby utrwalającej dowód?
  • czy istnieje skuteczny sposób utrwalania treści, dobry w każdej sytuacji?

  Webinarium poprowadzili prawnicy z naszej kancelarii: Tomasz Zalewski, Przemysław Walasek, Paweł Lipski i Elżbieta Solska oraz przedstawiciel firmy Kroll Ontrack - Paweł Odor, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z informatyką śledczą.

  Zapraszamy do obejrzenia transmisji z webinarium dostępnej na naszym blogu IPwSieci.pl. Aby przejść do transmisji kliknij tutaj.

  Disclaimer

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back

  Print Friendly and PDF
  Register to receive regular updates via email.