Global menu

Our global pages

Close

Seminarium PPP w Londynie

 • Poland

  18-06-2012

  Już po raz kolejny nasza kancelaria wspólnie z Eversheds LLP oraz Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Londynie zorganizowała seminarium „PPP in Poland”, którego głównym celem była promocja projektów inwestycyjnych planowanych do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w polskich miastach.

  W spotkaniu, które odbyło się 31 maja 2012 r. w londyńskim biurze Eversheds, uczestniczyło ponad 100 firm zainteresowanych projektami PPP w Polsce, w tym inwestorzy, banki, firmy wykonawcze oraz doradcze.

  Swoje projekty zaprezentowały: Poznań, Sopot, Warszawa, Elbląg, Łódź, Wrocław, region małopolski oraz region dolnośląski.

  Seminarium uświetniła swoim udziałem Ambasador RP w Wielkiej Brytanii – Barbara Tuge-Erecińska oraz Jessica Glover, Pierwszy Radca Ambasady i Konsul Generalny w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie.

  Drugiego dnia przedstawiciele polskich samorządów mieli okazję poznać praktyczne aspekty wdrażania projektów w formule PPP podczas wizyty w North Finchley Memorial Hospital, inwestycji realizowanej w formule partnerstwa.

  „Przedstawienie brytyjskim inwestorom i bankom możliwości związanych z polskim PPP uważam za dobry pomysł. Omawiane przykłady projektów oraz możliwości ich finansowania spotkały się z dużym zainteresowaniem brytyjskich gości. Szczególnie widoczne było to w trakcie rozmów po prezentacjach, kiedy to otrzymaliśmy bardzo dużo pytań dotyczących polskiego PPP oraz możliwości jego finansowania długiem. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana i zebrała wiele pochlebnych ocen. Dla BGK była to świetna okazja do zaprezentowania się” – powiedział po spotkaniu Jan Dziekański, Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Doradztwa w Banku Gospodarstwa Krajowego.

  „Takie wydarzenia są z pewnością potrzebne i tak jak w samych projektach PPP – zyskują absolutnie wszyscy: począwszy od władzy publicznej, dla której jest to znakomite narzędzie promocji własnych inicjatyw i unikalna możliwość skonsultowania planowanych przedsięwzięć PPP z potencjalnymi partnerami prywatnymi, poprzez partnerów prywatnych, którzy mogą zapoznać się z ciekawymi projektami PPP planowanymi do realizacji, a skończywszy na instytucjach doradczych i finansujących, które odgrywają przecież kluczową rolę we właściwym przygotowaniu i skutecznej realizacji projektów PPP. Seminaria tego typu umożliwiają nawiązywanie bezcennych kontaktów oraz budowanie relacji ułatwiających późniejszą realizację przedsięwzięć w formule PPP. Dodatkowo londyńskie seminarium Eversheds wyróżniało się możliwością spotkania decydentów po stronie publicznej i równocześnie osób wysokiego szczebla po stronie prywatnej. Dobra inicjatywa, za którą poszła świetnie zorganizowana części seminaryjna jak i ciekawa wizyta drugiego dnia w projekcie szpitalnym realizowanym w formule PPP. Warte kontynuowania” – podsumował Bartosz Mysiorski, Główny specjalista ds. PPP z Fundacji Centrum PPP.

  Ze strony naszej kancelarii udział w seminarium wzięli: Krzysztof WierzbowskiArwid Mednis, Tomasz KorczynskiAnna Ochocka oraz Jakub Sikora.

  Więcej o wydarzeniu>

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back