Global menu

Our global pages

Close

Metody harmonizacji prawa konsumenckiego w Unii Europejskiej i ich wpływ na procesy implementacyjne w państwach członkowskich

 • Poland

  11-03-2013

  W lutym 2013 r. ukazała się monografia „Metody harmonizacji prawa konsumenckiego w Unii Europejskiej i ich wpływ na procesy implementacyjne w państwach członkowskich”, autorstwa dr Aleksandry Kunkiel-Kryńskiej, radcy prawnego w zespole prawa zamówień publicznych Kancelarii Wierzbowski Eversheds. Książka została wydana przez Wolters Kluwer Polska.

  Monografia stanowi syntetyczne opracowanie problematyki metod harmonizacji prawa konsumenckiego w Unii Europejskiej w kontekście procesu implementacji, w którym uczestniczą organy ustawodawcze i sądy krajowe.

  Przedstawione rozważania zostały oparte na bogatym piśmiennictwie polskim i zagranicznym, a także na orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Na ich podstawie wykazano, że harmonizacja prawa konsumenckiego w Unii Europejskiej przeszła znamienną ewolucję od harmonizacji minimalnej do harmonizacji zupełnej. Poszczególne zagadnienia prezentowane są nie tylko w ujęciu teoretycznym, ale odnoszą się także do praktycznych problemów w zakresie efektywności implementacji.

  Książka jest przeznaczona dla przedstawicieli zawodów prawniczych: sędziów, radców prawnych i adwokatów. Będzie też cennym źródłem wiedzy dla pracowników administracji publicznej, jak również dla pracowników naukowych wydziałów prawa i studiów europejskich oraz studentów prawa, doktorantów i aplikantów.

  Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydawnictwa.

  Disclaimer

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back

  Print Friendly and PDF
  Register to receive regular updates via email.