Global menu

Our global pages

Close

Kodeks w pracy – porozmawiajmy o prawie pracy

Kodeks w pracy – porozmawiajmy o prawie pracy
 • Poland

  16-04-2013

  16 kwietnia 2013 r. kancelaria Wierzbowski Eversheds uruchomiła trzeci blog tematyczny poświęcony szeroko rozumianym zagadnieniom prawa pracy - kodeksWpracy.pl. Dedykowany przede wszystkim pracodawcom serwis poprowadzą prawnicy z zespołu prawa pracy, którzy będą omawiać wyroki sądów i odnosić się do aktualnych zagadnień polskiego i europejskiego orzecznictwa, a także analizować wybrane problemy w oparciu o codzienną praktykę zawodową.

  Serwis prowadzony jest w języku polskim, niemniej – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców anglojęzycznych – umożliwia przeglądanie anglojęzycznych skrótów wszystkich materiałów. Pozostałe funkcjonalności, takie jak wyszukiwanie według tagów, komentowanie i subskrypcja komentarzy, a także powiadamianie o nowych wpisach za pośrednictwem kanałów RSS, są analogiczne jak w dwóch pozostałych serwisach kancelarii: EuroZamowienia.pl i IPwSieci.pl.

  Stałymi autorami bloga są członkowie zespołu prawa pracy: Ewa Łachowska-Brol, Adam Nierzwicki, Michał Hady i Michał Balicki, przy czym – w zależności od tematu – autorzy planują zapraszanie do współpracy także prawników innych specjalizacji.

  Świadomość prawna pracodawców i pracowników wzrasta niemal tak szybko, jak rozwój nowych technologii. Prawo pracy staje co dzień przed nowymi wyzwaniami, nieujętymi jeszcze przez ustawodawcę w ramy kodeksowe czy ustawowe. Zagadnienia monitoringu aktywności pracowników w sieci, odpowiedzialności dyscyplinarnej za naruszanie tajemnic przedsiębiorstwa czy w końcu procesy o zniesławianie pracodawców w Internecie stają się coraz bardziej powszechne. Z drugiej strony, rynek pracy charakteryzuje duża konkurencja – pozyskanie i zatrzymanie wykwalifikowanej kadry pracodawcy rekompensują zwiększeniem odpowiedzialności menedżerów, a także związaniem ich szczegółowymi zapisami antykonkurencyjnymi” – mówi radca prawny Ewa Łachowska-Brol, kierująca zespołem prawa pracy kancelarii Wierzbowski Eversheds.

  Prawo pracy staje się coraz bardziej multidyscyplinarne. W trakcie codziennej pracy w ramach naszego zespołu spotykamy się z zagadnieniami wymagającymi zaangażowania już nie tylko ekspertów prawa podatkowego, ale także specjalistów z zakresu ochrony własności intelektualnej, tajemnicy przedsiębiorstw, danych osobowych. Prawo pracy jako dyscyplina staje się też coraz bardziej interaktywne, a ludzie szukają wiedzy i porad z tego zakresu właśnie w Internecie. Stąd, w oparciu o nasze dotychczasowe doświadczenia z istniejącymi już blogami, pomysł stworzenia dedykowanego serwisu, który – mam nadzieję – przyczyni się nie tylko do zwiększenia świadomości prawnej w tej dziedzinie, ale także stanie się platformą wymiany doświadczeń i dyskusji” – dodaje Ewa Łachowska-Brol.

  Blog kodeksWpracy.pl to trzeci serwis tematyczny kancelarii Wierzbowski Eversheds. W 2011 r. kancelaria uruchomiła dwujęzyczny (polsko-angielski) serwis EuroZamowienia.pl, poświęcony zamówieniom publicznym z perspektywy unijnej oraz blog IPwSieci.pl, w ramach którego prawnicy analizują problemy z pogranicza prawa, nowych technologii i Internetu.

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back