Global menu

Our global pages

Close

Kancelaria Wierzbowski Eversheds podpisała umowę z EDF Polska

 • Poland

  04-03-2014

  20 lutego br. kancelaria Wierzbowski Eversheds podpisała z EDF Polska umowę na stałą obsługę w zakresie świadczenia usług prawnych. Umowa została zawarta na 3 lata. Obsługą klienta zajmie się zespół kierowany przez mec. Łukasza Jankowskiego, menedżera praktyki prawa energetycznego.

  Grupa EDF - lider na europejskim rynku energii, jest firmą zintegrowaną, obecną w obszarach wytwarzania, przesyłu, dystrybucji, obrotu oraz sprzedaży energii. W Polsce posiada 10% udziału w rynku energii elektrycznej i 15% w rynku ciepła sieciowego. Jest też największym zagranicznym inwestorem w branży energetycznej.

  Grupa EDF jest jednym z kluczowych klientów Eversheds w skali międzynarodowej. Prawnicy kancelarii doradzali firmie we Francji i Wielkiej Brytanii m.in. w zakresie decyzji koncesyjnych, w procesach inwestycyjnych związanych z budową lub rozbudową infrastruktury energetycznej oraz w zakresie zastępstwa prawnego przed urzędami i sądami. Na podstawie podpisanej umowy Kancelaria Wierzbowski Eversheds, będzie świadczyć usługi w wybranych obszarach działalności EDF Polska.

  Rynek energetyczny sam w sobie jest dość trudnym obszarem działalności, co wynika z częstych zmian w prawie rodzimym, powodowanych m.in. koniecznością wdrożenia regulacji unijnych. Działania poszczególnych podmiotów poddawane są także kontroli prezesów URE i UOKiK, dlatego też firmy posiadające tak znaczne udziały w tym rynku, jak EDF Polska szukają kancelarii, która oprócz doradztwa z zakresu prawa energetycznego będzie w stanie - w zależności od potrzeb - świadczyć usługi także w innych obszarach prawa, m.in. prawa pracy, prawa ochrony konkurencji czy prawa ochrony środowiska” – mówi Łukasz Jankowski, menedżer kierujący praktyką prawa energetycznego w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

  Nawiązanie współpracy z tak silnym podmiotem jak EDF jest dowodem silnej pozycji naszej praktyki na polskim rynku energetycznym, a także potwierdzeniem pozycji Eversheds na rynku międzynarodowym. Jesteśmy przekonani, że przyszła współpraca przyczyni się do wzmocnienia i rozwoju relacji z Grupą EDF” - dodaje mec. Jankowski.

  Disclaimer

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back

  Print Friendly and PDF
  Register to receive regular updates via email.