Global menu

Our global pages

Close

Ewa Szlachetka pokieruje praktyką fuzji i przejęć w kancelarii Wierzbowski Eversheds

 • Poland

  01-09-2014

  1 września 2014 r. do grona partnerów kancelarii Wierzbowski Eversheds dołączyła Ewa Szlachetka, która pokieruje praktyką fuzji i przejęć.

  Ewa Szlachetka jest adwokatem posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu znaczących transakcji, które obsługiwała pracując w renomowanych kancelariach prawnych. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, obsłudze prawnej transakcji fuzji i przejęć, w tym przejęć spółek publicznych oraz w restrukturyzacji grup kapitałowych. Obsługuje również transakcje prowadzone przez fundusze typu Private Equity i Venture Capital.

  Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowała także w Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego prowadzonym przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Uniwersytetem Cambridge. Ponadto jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa handlowego na Uniwersytecie Kent w Canterbury w Wielkiej Brytanii, gdzie w 1999 roku uzyskała tytuł LL.M. z wyróżnieniem.

  Przed podjęciem pracy w kancelarii Wierzbowski Eversheds, Ewa Szlachetka była partnerem M&A w kancelarii Gessel.

  Kontynuując prace nad międzynarodowymi transakcjami, w tym w ramach Eversheds, postanowiliśmy zwiększyć naszą aktywność na lokalnym rynku MSP, na którym widzimy szanse dla rozwoju naszego biznesu, ponieważ liczba lokalnych transakcji M&A systematycznie na nim wzrasta” – mówi Krzysztof Wierzbowski, partner zarządzający w kancelarii Wierzbowski Eversheds. „Jesteśmy przekonani, że nawiązanie współpracy z tak doświadczonym ekspertem jak mec. Ewa Szlachetka pozytywnie przełoży się na wzmocnienie i ugruntowanie pozycji naszej kancelarii na rynku fuzji i przejęć” – dodaje Krzysztof Wierzbowski.

  Rynek fuzji i przejęć w Polsce nieustannie się zmienia. Klienci szukają coraz to nowych, niestandardowych dróg rozwoju biznesu, w związku z czym ciągle pojawiają się nowe wyzwania dla doradców prawnych. Myślę, że dzięki międzynarodowemu doświadczeniu sieci Eversheds oraz znajomości polskich realiów, będziemy w stanie zaproponować im kompleksowe usługi na najwyższym poziomie” – mówi Ewa Szlachetka, partner kierująca praktyką fuzji i przejęć w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

  Disclaimer

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back

  Print Friendly and PDF
  Register to receive regular updates via email.