Global menu

Our global pages

Close

IFLR 1000 wyróżnia Ewę Szlachetkę

 • Poland

  02-12-2014

  Ewa Szlachetka, partner kierująca praktyką fuzji i przejęć (M&A) w kancelarii Wierzbowski Eversheds, została zaliczona do grona najlepszych prawników (leading lawyers), specjalizujących się w prawie finansowym i korporacyjnym przez ranking IFLR 1000, wydawany przez miesięcznik International Financial Law Review.

  Ewa Szlachetka jest adwokatem posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu znaczących transakcji, które obsługiwała pracując w renomowanych kancelariach prawnych.

  Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, obsłudze prawnej transakcji fuzji i przejęć, w tym przejęć spółek publicznych oraz w restrukturyzacji grup kapitałowych. Obsługuje również transakcje prowadzone przez fundusze typu Private Equity i Venture Capital. Od 1 września 2014 r. jako partner kieruje praktyką fuzji i przejęć w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

  Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowała także w Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego prowadzonym przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Uniwersytetem Cambridge. Ponadto jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa handlowego na Uniwersytecie Kent w Canterbury w Wielkiej Brytanii, gdzie w 1999 roku uzyskała tytuł LL.M. z wyróżnieniem.

  Miło mi znaleźć się w tak zacnym gronie” – mówi Ewa Szlachetka. „Cechą niezmienną rynku fuzji i przejęć – zarówno w ujęciu międzynarodowym, jak lokalnym, jest nieustanna zmiana, a co za tym idzie, coraz to nowe wyzwania dla doradców prawnych. Cieszy mnie, że kompleksowe usługi, które jako kancelaria możemy – dzięki znajomości lokalnego rynku i międzynarodowym doświadczeniom Eversheds - zaproponować klientom zostają pozytywnie oceniane i zajmują wysokie noty w branżowych rankingach” – dodaje Ewa Szlachetka.

  Przewodnik-ranking IFLR 1000 ukazuje się od 1990 r. i klasyfikuje najlepsze kancelarie oraz prawników specjalizujących się w prawie finansowym i korporacyjnym w ponad 120 jurysdykcjach. Jego wydawcą jest grupa Legal Media należąca do Euromoney.

  Pełen ranking dostępny jest na stronie internetowej IFRL 1000>

  Disclaimer

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back

  Print Friendly and PDF
  Register to receive regular updates via email.