Global menu

Our global pages

Close

Consumer Product Compliance & Life Sciences nową praktyką Wierzbowski Eversheds Sutherland

  • Poland
  • Press_Releases

01-07-2017

Z dniem 1 lipca 2017 roku w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland utworzona została nowa praktyka Consumer Product Compliance & Life Sciences, kierowana przez partnerów – Martę Gadomską-Gołąb i dr Aleksandrę Kunkiel-Kryńską.

- Nasz zespół w ostatnim czasie realizuje coraz więcej projektów na rzecz producentów i sprzedawców z różnych sektorów, w zakresie chociażby jakości produktów czy roszczeń konsumenckich. W związku z tym dość oczywistym krokiem na drodze rozwoju naszej oferty stało się wyodrębnienie specjalizacji w zakresie Consumer Product Compliance & Life Sciences. Utworzenie nowej praktyki jest też naturalną chęcią przekucia wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów w nowatorski produkt dedykowany coraz szerszemu gronu klientów, m.in. z sektorów: FMCG, AGD, żywnościowego, kosmetycznego, elektronicznego i odzieżowego – podkreśla Krzysztof Wierzbowski, partner zarządzający Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Nowo utworzony zespół będzie doradzał producentom, dystrybutorom w ramach szeroko rozumianego prawa konsumenckiego, w tym w zakresie bezpieczeństwa produktów oraz reklamy. Praktyka zapewniała będzie kompleksowe wsparcie dla firm z sektora farmaceutycznego i ochrony zdrowia. W jej ramach rozwijana będzie również ekspertyza w zakresie prawa konkurencji.

Szefami zespołu Consumer Product Compliance & Life Sciences są:

  • Marta Gadomska-Gołąb – radca prawny, przez ostatnie trzy lata kierująca praktyką Life Sciences. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie regulacyjnym, a także w zakresie odpowiedzialności za produkt, dystrybucji, relacji z konsumentami oraz reklamy dla klientów z branż farmaceutycznej, RTV, AGD, FMCG, wyrobów tekstylnych, a także branży meblowej i kosmetycznej. Jest ekspertem rekomendowanym przez Chambers Europe 2017 w zakresie Life Sciences.
  • dr Aleksandra Kunkiel-Kryńska – radca prawny, ekspert prawa konsumenckiego. Posiada szerokie doświadczenie w doradztwie dla krajowych i zagranicznych firm z branż RTV, AGD, FMCG, wyrobów tekstylnych, branży meblowej i kosmetycznej w zakresie prawa umów, relacji z konsumentami, w tym roszczeń konsumenckich i gwarancyjnych oraz prawa reklamy.

Obie prawniczki związane są z kancelarią od 11 lat.

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back