Global menu

Our global pages

Close

Tomasz Zalewski i Paweł Lipski nowymi szefami praktyki TMT

  • Poland
  • Press_Releases

18-09-2017

We wrześniu 2017 roku stery praktyki TMT, jednej z wiodących i najczęściej wyróżnianych praktyk kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland, przejęli dwaj partnerzy: Tomasz Zalewski i Paweł Lipski, mający pod swoimi skrzydłami również zespół własności intelektualnej i e-commerce. Nowi szefowie zapowiadają jednocześnie wzmocnienia osobowe.

Tomasz Zalewski jest radcą prawnym, z kancelarią związany jest od 1999 roku, od 2008 roku na stanowisku partnera współkierującego zespołem własności intelektualnej i prawa nowych technologii. Posiada ponad 20-letnią praktykę w obsłudze korporacyjnej przedsiębiorstw. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, obsłudze projektów związanych z nowymi technologiami oraz w prawie zamówień publicznych. Znaczne grono jego klientów stanowią duże firmy z sektora IT; od lat doradza również startupom technologicznym. Ma na swoim koncie doradztwo przy licznych projektach informatycznych obejmujących kompleksowe wdrożenia oprogramowania zarówno w modelu tradycyjnym, jak i w modelu SaaS. Jego zainteresowania zawodowe obejmują prawne aspekty zastosowania najnowszych technologii, jak blockchain, sztuczna inteligencja (AI), Internet Rzeczy i cyberbezpieczeństwo. Doradza również w sprawach dotyczących reklamy oraz nieuczciwej konkurencji. Zajmuje się problematyką praw autorskich, umów licencyjnych, transferu technologii oraz sprawami związanymi z naruszeniami praw własności intelektualnej. Współtworzy blog IP w sieci, poświęcony zagadnieniom prawa nowych technologii, autorskiego i e-biznesu. Założył LegalTech Polska – forum wymiany myśli i wiedzy na temat prawa nowych technologii oraz wykorzystywania technologii informatycznych w usługach prawnych. Jest arbitrem Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych oraz Ekspertem Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Prestiżowe rankingi prawnicze rekomendują go w dziedzinie TMT, własności intelektualnej i prawa zamówień publicznych.

Chambers Europe 2017: “Tomasz Zalewski's practice spans IT implementation, licensing agreements and TMT-related disputes. Sources praise him as a "skillful lawyer," while others add that "he is a very talented and active person."

Paweł Lipski jest radcą prawnym, z kancelarią związany jest od 2007 roku, od 2014 roku na stanowisku partnera współkierującego zespołem własności intelektualnej i nowych technologii. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie Internetu, konsumenckim, sporach sądowych, prawie reklamy oraz prawie kontraktowym. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu. Pracuje dla wiodących platform internetowych, przedsiębiorców z sektora sprzedaży detalicznej oraz producentów zaawansowanych systemów IT. Posiada szczególne doświadczenie w zakresie naruszeń prawa w Internecie, doradza m.in. w głośnych sprawach dotyczących naruszeń praw przez użytkowników serwisów hostingowych. Reprezentował firmy w wielu postępowaniach karnych i cywilnych dotyczących naruszenia praw własności intelektualnej. Doradzał kilkudziesięciu startupom technologicznym. Wspiera klientów w sporach sądowych, postępowaniach przed Urzędem Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej oraz EUIPO, w negocjacjach, procesach due diligence oraz tworzeniu strategii zarzadzania własnością intelektualną. Jest współautorem kancelaryjnego bloga IP w sieci. Regularnie występuje na konferencjach dotyczących własności intelektualnej i nowych technologii. Jest członkiem International Trademark Association (INTA). Od wielu lat rekomendowany jest przez prestiżowe informatory prawnicze w zakresie własności intelektualnej.

Chambers Europe 2017: “Clients commend his "huge commitment and understanding of technical aspects," adding: "He is very available and has an inquisitive mind." He has a strong track record advising clients in the IT and technology sectors.”

Bogate doświadczenie w doradztwie dla sektora TMT

Kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland od niemal dwóch dekad doradza firmom z sektora IT i nowych technologii, mediowego i telekomunikacyjnego. Doradzamy zarówno wiodącym rynkowym graczom, jak i młodym przedsiębiorstwom innowacyjnym oraz startupom technologicznym. Pracujemy dla firm dostarczających rozwiązania IT dla branży medycznej i farmaceutycznej. Doradzamy spółkom z sektora FinTech oraz podmiotom zajmującym się obrotem bitcoinami. Mamy szczególne doświadczenie w doradztwie dla branży e-commerce. 

Dla firm z sektora TMT pracują niemal wszystkie nasze zespoły, doradzając w szerokim spektrum spraw – od prawa kontraktów i ochrony danych osobowych przez doradztwo transakcyjne, kwestie regulacyjne, ochronę własności intelektualnej, sprawy konsumenckie, prawo reklamy aż po dużej wagi spory, w tym arbitrażowe. 

Jesteśmy jednym z ekspertów Platformy Transferu Technologii, narzędzia do komercjalizacji innowacji uruchomionego przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Wiodący polscy doradcy w obszarze ochrony danych osobowych i TMT

Praktyka TMT od początku 2017 roku została doceniona przez cztery prestiżowe rankingi. W międzynarodowym rankingu Legal 500 EMEA kancelaria wyróżniona została w 11 kategoriach, kolejny rok z rzędu zajmując pozycję lidera w obszarze TMT. W XV edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika Rzeczpospolita dziewiąty rok z rzędu kancelaria rekomendowana została w kategorii Technologie Media i Telekomunikacja. W rankingu Chambers Europe praktyka TMT zajęła pozycję trzecią. Drugi rok z rzędu kancelaria została doceniona w Rankingu Kancelarii Regulacyjnych Polityka Insight, tym razem awansując na pozycję lidera w kategorii Dane osobowe oraz zajmując trzecie miejsce w kategorii Telekomunikacja.

Dotychczas praktyką TMT kierowali: dr Arwid Mednis i Gerard Karp, którzy we wrześniu 2017 zakończą współpracę z kancelarią.

Disclaimer

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back

Print Friendly and PDF
Register to receive regular updates via email.