Global menu

Our global pages

Close

Wierzbowski Eversheds Sutherland świętuje 20 lat działalności

  • Poland
  • Press_Releases

04-10-2018

Kancelaria prawna Wierzbowski Eversheds Sutherland obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia na polskim rynku. Została założona w 1998 roku przez Krzysztofa Wierzbowskiego, przez lata stając się jedną z wiodących firm prawniczych w Polsce. Kancelaria należy do Eversheds Sutherland, globalnej sieci firm prawniczych, posiadającej biura w 66 krajach.

Minione dwie dekady były czasem dynamicznego rozwoju Wierzbowski Eversheds Sutherland – przyczynił się do niego również rozwój sieci Eversheds, do której kancelaria dołączyła w roku 2005. Polskie biuro było wówczas jednym z zaledwie kilku w Europie. Dziś jest ich 66 i znajdują się w 32 krajach na całym świecie. Od roku 2017 również za oceanem – po tym, jak sieć Eversheds połączyła się z amerykańską firmą prawniczą Sutherland Asbill & Brennan.

Przez 20 lat kancelaria odniosła wiele sukcesów, doradzając przy licznych pionierskich projektach, które wpłynęły na polski krajobraz, oblicze miast i wielu gałęzi przemysłu. Prawnicy Wierzbowski Eversheds Sutherland doradzali polskiemu rządowi w związku z organizacją UEFA EURO 2012, czego kluczowym elementem była realizacja dużych projektów infrastrukturalnych – stadionów i autostrad. Kancelaria pracowała przy setkach spraw o istotnym znaczeniu dla obecnego kształtu sektora telekomunikacyjnego. Doradzała przy projektach związanych z rozwojem rynku IT, w tym wdrożeniach na skalę krajową. Prowadziła liczne postępowania regulacyjne i wiele głośnych sporów sądowych. Kancelaria wspierała firmy będące liderami w swoich branżach w realizacji złożonych międzynarodowych projektów i w ekspansji na rynki globalne. Od zawsze stawiała też na innowacje i wspierała innowatorów – firma ma na swoim koncie doradztwo dla ponad setki startupów technologicznych.

– Świętując jubileusz, myślimy przede wszystkim o ludziach, bo mieliśmy szczęście pracować z naprawdę wyjątkowymi. Wiele osób, z którymi 20 lat temu wyruszyliśmy w tę wspaniałą podróż, jest z nami do dziś. Dziękujemy wszystkim, którzy na przestrzeni lat przyczyniali się do rozwoju naszej firmy, oddając jej swój czas, zaangażowanie i serce – mówi Krzysztof Wierzbowski, senior partner.

- Nasz sukces nie byłby też możliwy bez naszych klientów. Cieszymy się, że wielu z nich jest z nami od początku istnienia kancelarii – to bardzo wiele dla nas znaczy. Dziękujemy wszystkim naszym Klientom za zaufanie, owocną współpracę i sympatię – dodaje Krzysztof Wierzbowski.

Mając w swojej ofercie kompleksowe doradztwo prawne dla biznesu, kancelaria skupia się przede wszystkim na wspieraniu przedsiębiorstw wobec wyzwań przyszłości, doradzając w zakresie fundamentalnych zmian we wszystkich obszarach, które dotyka transformacja cyfrowa i rozwój technologiczny. Zapewnia pełen wachlarz usług doradczych związanych z poszukiwaniem nowych modeli biznesowych, wdrażaniem innowacji, minimalizacją potencjalnych ryzyk i budowaniem tożsamości firmy w ramach szeroko rozumianej kultury cyfrowej.

– W kolejną dekadę wchodzimy pełni nadziei i optymizmu, z wieloma planami na rozwój. Chcemy budować naszą przyszłość na tym, co najlepsze w naszej przeszłości. Technologia rewolucjonizuje biznes, wymuszając zmiany również w naszej branży. Nasza kancelaria już dawno wyszła jej naprzeciw. Mamy doskonałych specjalistów w tym zakresie, a na koncie setki projektów z nowymi technologiami w roli głównej. Wszystko to daje nam silną pozycję rynkową w tym obszarze, co wielokrotnie potwierdzały również prestiżowe rankingi prawnicze – podkreśla Tomasz Zalewski, kierujący kancelarią od października 2017 roku.

– Ustawodawca stara się nadążyć za galopującymi zmianami technologicznymi, wprowadzając ogrom nowych przepisów. Zgodność z prawem i szeroko rozumiany compliance staje się coraz bardziej skomplikowanym zadaniem – a my chcemy w tym pomagać. Chciałbym jednak zapewnić, że nawet w tych nowych czasach nasza kancelaria zawsze będzie oparta przede wszystkim na ludziach i wzajemnym zaufaniu, ponieważ technologia to narzędzie, które nie tylko powinno wspierać pracę ludzi, ale przede wszystkim łączyć ich ze sobą – dodaje Tomasz Zalewski.

Kulminacyjnym punktem świętowania jubileuszu była uroczysta gala, jaka odbyła się 27 września w nastrojowych wnętrzach Fortecy Kręglickich w Warszawie. Kancelaria gościła kilkaset osób – pracowników, współpracowników, alumnów, klientów, partnerów biznesowych oraz przedstawicieli mediów. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wspanialego spotkania >

W imieniu wspólników dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami ten wyjątkowy wieczór. Był to dla nas wielki zaszczyt i przyjemność gościć tak wiele bliskich nam osób. Pozdrawiamy serdecznie naszych przyjaciół i wszystkich, którzy dobrze nam życzą. Mamy nadzieję, że za kolejnych dziesięć lat spotkamy się w dobrym zdrowiu, optymistycznych nastrojach i przyjaznej rzeczywistości biznesowej – mówią Krzysztof Wierzbowski i Tomasz Zalewski.

 

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back