Global menu

Our global pages

Close

Wierzbowski Eversheds Sutherland z nowym ekspertem prawa ochrony środowiska

  • Poland
  • Press_Releases

08-10-2018

Z początkiem października do kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland dołączyła Joanna Kwaśny-Krajewska, radca prawny, specjalista prawa ochrony środowiska. Wzmocniła zespół Consumer, Regulatory & Life Sciences kierowany przez dr Aleksandrę Kunkiel-Kryńską i Martę Gadomską-Gołąb.

Joanna Kwaśny-Krajewska jest prawnikiem z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie na rzecz przedsiębiorców, których działalność oddziałuje na środowisko – w szczególności z branży energetycznej, odpadowej, górniczej i wydobywczej, chemicznej czy płyt drewnopochodnych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej kancelarii prawnej oraz renomowanej kancelarii butikowej specjalizującej się w prawie ochrony środowiska. W ramach swojej dotychczasowej praktyki wielokrotnie analizowała zgodność działalności przedsiębiorców z wymogami regulacji prawa ochrony środowiska. Brała również udział w transakcjach fuzji i przejęć oraz w wielu projektach inwestycyjnych, doradzając w zakresie ryzyk środowiskowych, w tym w szczególności w zakresie możliwych rozwiązań wyłączających lub ograniczających takie ryzyko, czy też ewentualnych działaniach naprawczych.

Posiada duże doświadczenie w procesach uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Doradza przedsiębiorcom w zakresie obowiązujących przepisów dotyczących ochrony środowiska, w szczególności w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, zagospodarowania odpadów, emisji substancji do powietrza oraz emisji hałasu, a także w postępowaniach administracyjnych i sądowych dotyczących spraw związanych z oddziaływaniem na środowisko.

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskała tytuł LL.M. na Uniwersytecie w Tilburgu. Ukończyła również kurs prawa brytyjskiego i europejskiego w Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego.

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back