Global menu

Our global pages

Close

Dr Magdalena Łuczak-Golenia wzmocniła zespół technologii i inżynierii przemysłowej Wierzbowski Eversheds Sutherland

  • Poland
  • Press_Releases

13-03-2019

Do zespołu technologii i inżynierii przemysłowej kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland dołączyła radca prawny dr Magdalena Łuczak-Golenia. Specjalizuje się w obsłudze prawnej procesów inwestycyjnych, w szczególności inwestycji liniowych (infrastrukturalnych), obsłudze prawnej umów na projektowanie oraz roboty budowlane, w tym umów zawieranych na bazie wzorów FIDIC. Jej specjalizacja obejmuje również prawo zamówień publicznych oraz zagadnienia związane z finansowaniem inwestycji, w tym z funduszy Unii Europejskiej. Reprezentuje klientów w sprawach spornych, doradza w zakresie prowadzenia negocjacji biznesowych.

Posiada ponad 13-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu. Przed rozpoczęciem współpracy z Wierzbowski Eversheds Sutherland pracowała dla wiodących kancelariach prawnych, w Ministerstwie Skarbu Państwa, a także jako in-house u jednego z największych inwestorów infrastrukturalnych w Polsce i jednocześnie jednego z największych polskich beneficjentów funduszy Unii Europejskiej.

Wspiera klientów w zakresie szeroko pojętej obsługi procesu inwestycyjnego, od wyboru wykonawcy, poprzez bieżące doradztwo problemowe w trakcie realizacji kontraktów na przygotowanie dokumentacji typu studia wykonalności, kontrakty na projektowanie oraz budowę. Reprezentowała firmy w postępowaniach spornych w ramach prac komisji rozjemczych, jak również w postępowaniach sądowych.

Dr Magdalena Łuczak-Golenia ma na swoim koncie liczne publikacje z zakresu prawa cywilnego, handlowego, prawa Unii Europejskiej oraz finansowania inwestycji. Jest wieloletnim wykładowcą zagadnień związanych z prawem administracyjnym, prawem zamówień publicznych na uczelni publicznej oraz prywatnej. Obroniła pracę doktorską na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentką podyplomowych studiów LL.M. z zakresu prawa europejskiego i niemieckiego na Uniwersytecie w Ratyzbonie. Ukończyła również studia w Center for American Law Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Zdała egzamin dla członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Zespół technologii i inżynierii przemysłowej, kierowany przez Witolda Sławińskiego, zapewnia kompleksowe doradztwo przy złożonych przedsięwzięciach inwestycyjnych oraz projektach związanych z zastosowaniem nowych technologii w przemyśle. Wspiera przedsiębiorstwa w obliczu wyzwań związanych z wdrożeniem idei Przemysłu 4.0. Zespół ma szczególne doświadczenie w pracy dla podmiotów z sektora automatyki przemysłowej, energetyki, ciepłownictwa, ochrony środowiska oraz nowych technologii.

Disclaimer

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back

Print Friendly and PDF
Register to receive regular updates via email.