Global menu

Our global pages

Close

Michał Markowski awansuje na stanowisko Counsel

  • Poland
  • Press_Releases

25-04-2019

Miło nam poinformować, że Michał Markowski, szef zespołu bankowości i finansów w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland, został awansowany na stanowisko Counsel. Z kancelarią związany jest od 2016 roku i od tego czasu z sukcesem rozwija kierowaną przez siebie praktykę.

Michał Markowski posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu. Specjalizuje się w obsłudze prawnej transakcji finansowania inwestycji. Doradza przy transakcjach finansowaniach nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, acquisition finance, w tym przy kredytach konsorcjalnych. Zajmuje się także transakcjami emisji papierów dłużnych, transakcjami leasingu, sprzedaży nieruchomości oraz transakcjami M&A.

W ostatnich latach udało mu się rozbudować ofertę doradztwa dla sektora finansowego, poszerzając portfolio klientów kancelarii o pięć wiodących na polskim rynku banków. Ma na swoim koncie wiele znaczących projektów, złożonych nie tylko ze względu na szczególną materię prawną, ale i skomplikowanych biznesowo, jak projekty finansowania kilkudziesięciomilionowych inwestycji dla międzynarodowych deweloperów. W ostatnim czasie kierowana przez niego praktyka została wyróżniona w rankingu Legal 500 EMEA 2019, a zarówno on, jak i Grzegorz Kott (Of Counsel) otrzymali rekomendacje indywidualne.

Michał Markowski podkreśla, że zamierza kontynuować rozwój praktyki w kierunku transakcji finansowania projektów oraz poszerzać ofertę kancelarii w zakresie doradztwa przy projektach na styku finansów i nowych technologii (FinTech), którymi kancelaria już od dawna się zajmuje. Istotnym punktem jest również rozwój oferty doradztwa regulacyjnego dla instytucji finansowych, oraz innych klientów kancelarii np. dla firm z sektora energetycznego działających na rynku towarowych instrumentów pochodnych, na których działalność wpływają regulacje rynków finansowych.

- Nasz zespół bankowości i finansów ma silne kompetencje regulacyjne oraz bogate doświadczenie transakcyjne w zakresie finansowania projektów. Widzimy też szereg synergii pomiędzy rozwijaną przez Michała praktyką a zespołem nieruchomościowym, infrastrukturalnym oraz transakcyjnym, które Michał również wspiera – mówi Ewa Szlachetka, partner współzarządzający Wierzbowski Eversheds Sutherland. – Gratuluję Michałowi awansu i dziękuję za duże zaangażowanie, jakie wkłada w rozwój swojej praktyki i budowanie relacji z klientami. Cieszę się jednocześnie, że mogę być świadkiem jego szybkiego rozwoju zawodowego, na co dzień blisko z nim współpracując. Od początku wspierałam go w roli szefa praktyki i nadal trzymam kciuki za sukces w realizacji planów, jakie przed sobą postawił – dodaje Ewa Szlachetka.

Disclaimer

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back

Print Friendly and PDF
Register to receive regular updates via email.