Global menu

Our global pages

Close

Rozszerzamy kompetencje praktyki Commercial kierowanej przez Martę Gadomską-Gołąb i dr Aleksandrę Kunkiel-Kryńską

  • Poland
  • Press_Releases

01-04-2019

Z początkiem kwietnia w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland powstaje horyzontalny dział Commercial poszerzony o kompetencje w zakresie własności intelektualnej, danych osobowych i TMT. Skonsolidowaną praktyką kierować będą partnerzy: Marta Gadomska-Gołąb i dr Aleksandra Kunkiel-Kryńska.

Dział Commercial tak jak dotychczas będzie zajmował się kwestiami umów handlowych, prawem konsumenckim i prawem konkurencji, doradztwem regulacyjnym, kwestiami bezpieczeństwa produktu, a od teraz również doradztwem w zakresie własności intelektualnej oraz danych osobowych – w szczególności dla bogatego portfolio klientów z sektora technologicznego, e-commerce i szeroko rozumianego TMT. Zespół zapewniał będzie także kompleksowe doradztwo dla sektora life sciences. W związku z dołączeniem w minionym roku do kancelarii Joanny Kwaśny-Krajewskiej, dział będzie rozwijał swoją ofertę w obszarze regulacyjnym związanym z ochroną środowiska.

Decyzja o skonsolidowaniu kompetencji jest w znacznym stopniu odpowiedzią na potrzeby kluczowych klientów, którym zespół zapewnia kompleksowe doradztwo. Są wśród nich wiodące na rynku podmioty z branży technologicznej, spożywczej, FMCG, odzieżowej, chemicznej, meblarskiej i zabawkarskiej, a także producenci leków i kosmetyków. Zmiana w strukturze kancelarii odzwierciedla również układ praktyk w globalnej sieci Eversheds Sutherland, jest też zbieżna z trendami na rynku usług prawnych.

Kierowany przez Martę Gadomską-Gołąb i dr Aleksandrę Kunkiel-Kryńską dział wyróżnia wieloletnie doświadczenie w kompleksowym doradztwie prawnym i regulacyjnym na rzecz wytwórców i sprzedawców produktów z różnych sektorów, w tym produktów sensytywnych. Zespół doradza w kontraktach handlowych, wspiera przedsiębiorców we wszystkich zagadnieniach napotykanych w trakcie całego cyklu życia produktu, począwszy od kwalifikacji prawnej produktu, wymogów związanych z wprowadzeniem produktu do obrotu, poprzez dystrybucję, reklamę, sprzedaż, kwestie roszczeń konsumenckich, roszczeń gwarancyjnych oraz postępowanie w przypadku produktów niebezpiecznych. Od teraz do kompleksowej oferty zespołu dołącza również doradztwo w zakresie ochrony danych osobowych i własności intelektualnej.

W najbliższym czasie planowany jest rozwój praktyki, w tym pozyskanie do współpracy kolejnych specjalistów.

Disclaimer

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back

Print Friendly and PDF
Register to receive regular updates via email.