Global menu

Our global pages

Close

AK Eversheds Sutherland jmenovala nového managing partnera a posiluje vedení kanceláře

 • Czech Republic

  01-11-2021

  Praha, 1. listopadu 2021 Mezinárodní advokátní kancelář Eversheds Sutherland jmenovala nového řídícího partnera pro Českou a Slovenskou republiku a významně posiluje svůj manažerský tým. Funkci nového řídícího partnera bude zastávat Bernhard Hager, dosavadní vedoucí partner bratislavské kanceláře. Dosavadní řídící partner v ČR Stanislav Dvořák bude nadále působit v roli senior partnera pražské kanceláře. Zároveň na pozici partnera byl povýšen současný vedoucí advokát a lídr pracovněprávního týmu Radek Matouš. Kancelář dále rozšířila svoje vedení o 4 nové členy na pozicích counsel. Stali se jimi: Petra Konečná, Petra Kratochvílová, Marek Bomba a Michal Hrabovský.

  Mým největším úkolem v nové roli bude další posilování integrace českého a slovenského týmu a zejména také prohlubování spolupráce v rámci zemí střední a východní Evropy. Jde z pohledu potenciálního růstu o perspektivní region, jehož rozvoj patří k prioritám Eversheds Sutherland,“ řekl nový řídící partner kanceláře Eversheds Sutherland pro ČR a SR Bernhard Hager.

  Bernhard Hager je rakouský advokát s povolením pro výkon činnosti v Rakouské, České a Slovenské republice. Ve své praxi se zaměřuje na poskytování právního poradenství klientům z průmyslového sektoru v oblasti obchodního práva, energetického a stavebního práva a také práva infrastrukturních projektů.

  Bernhard Hager absolvoval Právnickou fakultu Univerzity ve Vídni v Rakousku a následně, před tím než v roce 2000 zahájil své působení v advokacii, působil jako univerzitní lektor v Kaunasu v Litvě. V roce 2002 absolvoval postgraduální program na Queen Mary University of London v oblasti práva hospodářské soutěže a finančního práva (LL.M.). Kromě německého jazyka ovládá anglický, slovenský a český jazyk.

  Radek Matouš je advokátem, který se ve své praxi zaměřuje na všechny oblasti individuálního a kolektivního pracovního práva, je zakládajícím členem Czech Employment Lawyers Association, která sdružuje přední české odborníky na pracovní právo. Vedle své pracovněprávní agendy se věnuje také ochraně osobních údajů, obchodnímu právu a právu hospodářské soutěže.

  Radek Matouš spolupracuje s kanceláří od roku 2015. Předtím působil jako vedoucí skupiny pracovního práva v advokátní kanceláři Balcar Polanský Eversheds v Praze. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je členem České advokátní komory. Kromě češtiny hovoří anglicky a německy.

  Advokátní kancelář Eversheds Sutherland patří mezi Top 15 globálních právních firem. Pracuje pro ni více než 5000 lidí v 69 kancelářích ve 34 jurisdikcích v Evropě, USA, Africe, Asii a na Blízkém východě. www.eversheds-sutherland.com

   

  Kontakt pro média:

  Jan Roub
  Business Development Manager
  Eversheds Sutherland
  M: + 420 606 086 191
  E: jan.roub@eversheds-sutherland.cz

   

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back