Global menu

Our global pages

Close

Eversheds Sutherland zastupovala Hartenberg Capital při prodeji podílu společnosti FutureLife

 • Czech Republic

  04-01-2022

  Mezinárodní advokátní kancelář Eversheds Sutherland, s podporou několika svých poboček, zastupovala Hartenberg Capital při prodeji podílu a sjednání související akcionářské dohody týkající se společnosti FutureLife, třetího největšího poskytovatele služeb umělého oplodnění (IVF) v Evropě.

  Hartenberg Capital byla založena v roce 2013 jako soukromá investiční společnost se sídlem v Praze. Kupujícím byla skupina CVC Capital Partners založená v roce 1981, která v oblasti private equity spravuje majetek v hodnotě 125 miliard $.

  Náš transakční tým vedl Michal Hrabovský z pražské pobočky společně s Gavinem O'Flahertym z dublinské kanceláře, členem globálního M&A a private equity týmu specializovaného na transakce ve zdravotnictví.

  Odborné znalosti Eversheds Sutherland napříč jurisdikcemi byly pro tuto transakci rozhodující, protože FutureLife, sídlící v Praze, je předním celoevropským poskytovatelem služeb umělého oplodnění a souvisejících služeb v oblasti genetiky a provozuje kliniky v osmi státech, včetně České republiky, Irska, Nizozemska, Finska, Spojeného království, Rumunska, Slovenska a Estonska.

  Spolupráce na projektu započala poskytováním poradenství v rámci aukčního procesu vedeného specializovaným týmem londýnské poradenské společnosti Lincoln International a pokračovala právní prověrkou za prodávající stranu (vendor due diligence), přípravou a vyjednáváním transakční dokumentace a jejím podpisem v prosinci 2021.

  Jozef Janov z Hartenberg Capital řekl: „FutureLife je vzrušující příběh, jehož kořeny sahají až k myšlence z roku 2013 vybudovat evropského lídra v IVF. FutureLife od té doby realizoval 22 akvizic v osmi zemích, včetně nedávné akvizice skupiny Nij v Nizozemsku. V této fázi vývoje společnosti a celého trhu věříme, že nastal správný čas přibrat do FutureLife nového partnera. Skupinu CVC považujeme za správnou volbu, se kterou můžeme rychleji dosáhnout našeho cíle stát se největším a nejkvalitnějším poskytovatelem služeb v oblasti ženského zdraví na celém světě.“

  Michal Hrabovský z pražské pobočky Eversheds Sutherland k tomu dodal: „Tento projekt představuje jednu z největších transakcí v oblasti zdravotnictví v celém CEE regionu. Děkujeme týmu pod vedením Jozefa Janova za důvěru a přejeme hodně úspěchů v dalším rozvoji skupiny FutureLife.

  Gavin O'Flaherty z dublinské pobočky Eversheds Sutherland řekl: „Tato vzrušující transakce napříč jurisdikcemi byla pro korporátní tým kanceláře Eversheds Sutherland tím nejlepším možným zakončením letošního roku, který v našem případě překypoval aktivitou v oblasti private equity transakcí. Tuto skutečnost přisuzujeme dlouhodobé snaze kanceláře o expertizu v jednotlivých oborech podnikání, včetně transakčního poradenství v oblasti zdravotnictví a umělého oplodnění, kde máme bohaté zkušenosti z předchozích projektů, včetně akvizice společnosti Virtus Healthcare. Lze očekávat, že význam této expertízy v budoucnu, zejména u náročných investorů a kupujících, ještě vzroste.“

  Transakční tým Eversheds Sutherland vedli Michal Hrabovský a Gavin O'Flaherty a na projektu se dále podíleli Marek Bomba, Michal Růžička, Ondřej Šudoma, Maroš Kandrík, Paulína Macháčová, Katarína Jendželovská, Jiří Brabec, Martina Vodičková, Karolina Rechtorovičová, Barbora Bugová, Jan Kohl, Petra Kratochvílová a Ondřej Beneš z české pobočky, Steven Hacking, Rachel Lester, Meghan Bryson, Vanessa Challenger, Harry Taylor, Philip Crosbie a Aimee Southall z britské pobočky, Hannu Rintala, Petra Nieminen, Else Leppänen, Matti Jonkka a Fanny Pajuniemi z finské pobočky, Cristian Lina, Carolina Baloleanu, Irina Stoicescu a Iulia Maria Moldovan z rumunské pobočky, Maivi Ots, Kadri Kasepalu, Siim Olev, Marja-Stina Saaliste a Kristi Jõemets z estonské pobočky, Petra Marková, Jana Sapáková, Katarína Brath Liebscherová, Mária Sadloňová, Daša Derevjaniková a Filip Kozoň ze slovenské pobočky a Sophie Dudley, Conor Bell, Michael Twomey, Sophie Delaney, Michelle Stewart a David McKeating z irské pobočky Eversheds Sutherland.

  Více čtěte zde: https://bit.ly/3FnmT92

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back