Global menu

Our global pages

Close

Tomáš Procházka je novým společníkem advokátní kanceláře Eversheds Sutherland

 • Czech Republic

  20-06-2019

  Novým společníkem advokátní kanceláře Eversheds Sutherland byl v červnu jmenován Tomáš Procházka, který se společností, dříve působící pod značkou Dvořák, Hager & Partners, spolupracuje již od roku 2005. V nové pozici se chce se především zaměřit na rozvoj mezinárodní spolupráce v rámci jedné z největších právních kanceláří na světě, kde v 34 zemích působí přes 5000 lidí.

  Za 14 let mého působení jsme se z malé firmičky o 5 lidech nevídaným způsobem rozrostli na současných téměř 70. Nedávným spojením s Eversheds Sutherland jsme se posunuli zase o pár kroků dále, když jsme se stali součástí mezinárodní sítě, která garantuje svým klientům ve všech zemích jedno kontaktní místo a stejnou kvalitu služeb,“ komentuje svoje jmenování Tomáš Procházka a dodává: „Přitom ale stále zůstáváme především českoslovenští právníci s mezinárodní působností. Jsem pyšný být součástí takové kanceláře, která stále roste a ve svých řadách sdružuje nejlepší odborníky.

  Tomáš se u nás vypracoval od píky a je pro nás ctí ho přivítat jako nového společníka. Má svůj velký podíl na tom, že kancelář se posunula tam kde je a má výbornou reputaci. Nicméně je především jeho zásluhou, že máme vedle jiných kvalitních týmů nejlepší tým v pracovním právu, kde jsme držitelem ocenění Právnická firma roku a kancelář se pravidelně umisťuje nejvýše v mezinárodních žebříčcích,“ dodává managing partner kanceláře Stanislav Dvořák.

  Tomáš vede v kanceláři pracovněprávní tým a pravidelně získává špičkové hodnocení (Band 1) v mezinárodních žebříčcích právních služeb, které ho popisují jako „jednoho z nejlepších advokátů na pracovní právo v zemi“, a hodnotitelé oceňují „jeho schopnost komplexního pohledu na právní potřeby firmy“.

  Tomáš se zabývá pracovním právem v celé šíři, ale je nejznámější v oblasti sporné agendy, včetně ukončování pracovních poměrů a sporů s whistle-blowery. Tomáš se dále specializuje na odpovědnost manažerů, pracovněprávní aspekty obchodních transakcí, vztahy s odbory a strategickou pracovněprávní problematiku.

  Tomáš je členem Sekce pro pracovní právo České advokátní komory, zakládajícím členem Czech Employment Lawyers Association (CzELA), členem Kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a zprostředkovatelem pro kolektivní pracovněprávní spory jmenovaným Ministerstvem práce a sociálních věcí.

  Vedle advokátní praxe se Tomáš věnuje přednáškové činnosti a pravidelně přispívá do různých odborných časopisů. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky.

   

  Kontakt pro média:
  David Pilař
  Marketing & Business Development Manager
  Eversheds Sutherland
  M: + 420 604 100 491, E: david.pilar@eversheds-sutherland.cz

   

  Disclaimer

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back

  Print Friendly and PDF
  Register to receive regular updates via email.