Global menu

Our global pages

Close

Foorumilaud koos EÕÜLiga rahvusvahelisest arbitraažist

  • Estonia
  • General

28-09-2018

Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liit (EÕÜL) ja Advokaadibüroo Eversheds Sutherland kutsuvad kõiki juuratudengeid foorumilauale arutama ning teadmisi omandama rahvusvahelise kommertsarbitraaži teemal.

Mis on rahvusvaheline kommertsarbitraaž? See on eraõiguslik vaidluse lahendamise viis, kus jõupositsioonil olevad õiguskorrad on kehtestanud omad reeglid. Inglise keeles öeldakse, et vaidlus lahendatakse “in the rabbit hole”. Rahvusvahelisel kommertsarbitraažil on nii Anglo-Ameerika kui ka Kontinentaal-Euroopa õigussüsteemidele omaseid tunnuseid, mis omakorda muudab kohalduvad reeglid ja nende kohaldamise viisi mitmetahuliseks, samas globaalseks.

Rahvusvahelistes lepingutes on rahvusvaheline arbitraaž kõige levinum vaidluse lahendamise viis. Arusaadavalt ei soovita minna vaidlust lahendama vastaspoole riigi kohtusse ning kolmanda riigi kohtul puudub vaidlusega kokkupuude. Eesti ettevõtjad laienevad aina enam välisturgudele ning Eesti turule saabub üha rohkem välisinvestoreid. Defektne või teist poolt soosiv arbitraažiklausel võib minna kliendile maksma enam kui lepingust saadav tulu.

Seetõttu on väärtuslik oskus teada, kuidas koostada hästitoimivat arbitraažiklauslit ja milliseid ohte sealjuures arvesse võtta.

Sellest, mida täpsemalt rahvusvaheline arbitraaž endast kujutab ning kuidas koostada arbitraažiklauslit, annab ülevaate Advokaadibüroo Eversheds Sutherland vandeadvokaat Anet Kaasik. Anet on saanud nii akadeemilise kui ka praktilise väljaõppe rahvusvahelises arbitraažis Eestis kui ka Rootsis ning hetkel kuulub ta Rahvusvahelise Kaubanduskoja (ICC) Arbitraažikomisjoni.

 

 

Seminari aeg: 19. oktoober kell 15.00-16.30,

sellele järgneb büroo tutvustus ja vestlus vabas õhkkonnas koos suupistetega.

Koht: Eversheds Sutherland Ots & Co büroo, Kentmanni 4/Sakala 10, Tallinn

Tartust tulijatele bussipileti kompensatsioon

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back