Global menu

Our global pages

Close

Eversheds Sutherland Ots & Co juhtivpartner Maivi Ots on kohtu poolt määratud saneerimisnõustajaks AS-i Tallinna Moekombinaat saneerimismenetluses

 • Estonia

  03-04-2020

  märtsil 2020 esitas Tallinnas T1 Mall of Tallinn keskust omav ja haldav AS Tallinna Moekombinaat (TMK) Maakohtule avalduse saneerimismenetluse algatamiseks, et läbi saneerimismenetluse ületada ajutised makseraskused, mõistlikult ümber korraldada võlakoorem ja parandada TMK kasumlikkust.  3. aprilli 2020 määrusega algatas Harju Maakohus saneerimismenetluse. Kohtu poolt määrati menetluse saneerimisnõustajaks advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots & Co juhtivpartner Maivi Ots.

  Saneerimise algatamine ja menetlemine ei mõjuta mitte kuidagi keskuse ega selle üürnike ja koostööpartnerite tavapärast majandustegevust – see tähendab, et Eesti Vabariigi valitsuse poolt kaubanduskeskustele seatud piirangute lõppedes on T1 Mall of Tallinn  avatud ning tegevus toimub nagu enne. Saneerimise eesmärgiks on tagada keskuse igapäevase tegevuse jätkamine, kaitstes investorite, töötajate, võlausaldajate ja koostööpartnerite õiguseid ja huve.

  T1 Mall of Tallinn avab lisaks tavapärastele kaubandusvõimalustele külastajatele mitmekülgse meelelahutuse maailma. Keskuses on hulgaliselt söögikohti, tipptasemel kino, regiooni suurim siseruumides asuv kogupere meelelahutuskeskus Super Skypark ning keskuse katusel vaateratas. T1 Mall of Tallinnas on tänaseks ligi 180 rentnikku, kes annavad tööd enam kui tuhandele inimesele. Avamisest alates on keskust külastanud ligi 6 miljonit inimest.

  Tänase olukorra põhjuseid on mitu: keskuse ehitusperioodi pikenemine ja sellega planeeritust hilisem avamine, kõikidele kaubanduspindadele ei ole üürnikku leitud, Eestis kehtestatud eriolukorra tõttu on suurem osa keskusest hetkel suletud.

  Ettevõtte börsiteatega saab tutvuda SIIN.

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back