Global menu

Our global pages

Close

Covid-19 | Informācija par jauno dīkstāves pabalsta regulējumu

 • Latvia

  27-03-2020

   

  Covid-19 uzliesmojums ir būtiski pasliktinājis vispārējo finanšu situāciju pasaulē un negatīvi ietekmējis uzņēmumu ikdienas darbu, radot pēkšņas un straujas izmaiņas darba tirgū. Eversheds Sutherland Bitāns komanda aktīvi seko līdzi likumdošanas aktu izmaiņām.

  Piedāvājam detalizētu pārskatu par dīkstāves pabalsta regulējumu atbilstoši 2020.gada 26.marta Ministru kabineta noteikumiem Nr.165 “Noteikumi par Covid‑19 krīzē skartiem darba devējiem, kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem”. Grozījumi stāsies spēkā 2020.gada 28.martā.


  Kas ir dīkstāves pabalsts?

  Atbilstoši Eiropas Komisijas apstiprinājumam dīkstāves pabalsts nav uzskatāms par valsts atbalstu, bet gan par valsts kompensāciju darba devējiem Covid-19 krīzes izraisīto ekonomisko seku novēršanai, ja vienlaicīgi šie darba devēji:

  • nenodarbina darbinieku (darba ņēmēju) saistībā ar Covid-19 krīzi, vai
  • neveic darba ņēmēja saistības izpildījuma pieņemšanai nepieciešamās darbības saistībā ar Covid-19 krīzi.

   

  Skatīt pārskatu.

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back