Global menu

Our global pages

Close

Prezentēts Ārvalstu investoru padomes Investīciju vides indekss 2018

 • Latvia

  10-01-2019

   

  Eversheds Sutherland Bitāns vecākais partneris Māris Vainovskis sarunā ar 13. Saeimā ievēlēto politisko partiju pārstāvjiem 9. janvārī mudināja Saeimas un topošās valdības dienaskārtībā iekļaut investoriem būtiskus uzlabojumus, kas skar Saeimas darba efektivitāti un likumdošanas procesa kvalitāti.

  Ārvalstu investoru padomes (ĀIP) ikgadējā Investīciju vides indeksa prezentācija un diskusija "Kā jāmainās investīciju klimatam Latvijā", trešdien, 9.janvārī kopā pulcēja 13. Saeimā ievēlēto partiju deputātus, kā arī ārvalstu investoru pārstāvjus, lai pārrunātu investīciju vides uzlabojumus pēdējā gada laikā un aktuālās problēmas.

  Trīs aplūkotajos tēmu blokos: darbaspēks un izglītība; tiesiskums, korupcija un ēnu ekonomika, kā arī Latvijas konkurētspēja investīciju jomā Māris Vainovskis diskusijai virzīja tādus investoriem aktuālus jautājumus kā darbaspēka pieejamība un valodas prasmes, turpmāku tiesu specializāciju komerclietām procesa efektivitātes palielināšanai, ierobežot iespējas iesniegt būtiskus grozījumus likumprojektos pirms Saeimas trešā lasījuma, un citus.

  FICIL Ārvalstu investīciju vides indeksu 2015. gadā izveidoja Ārvalstu investoru padome Latvijā (FICIL) sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) profesoru Arni Sauku. Galvenais indeksa mērķis ir veicināt pierādījumos balstītus politikas lēmumus, kas sekmētu labvēlīgu investīciju klimatu Latvijā.

  Eversheds Sutherland Bitāns ir Ārvalstu investoru padomes biedrs un aktīvi iesaistās ārvalstu investoru interešu aizstāvībā un rekomendāciju izstrādē. FICIL šogad atzīmē 20 gadus kopš dibināšanas, un padomes mērķis ir panākt, ka Latvija kļūst par investīcijām un biznesam pievilcīgāko valsti Baltijas jūras reģionā.

  Vairāk par Investīciju vides indeksu. 

  Pilns pētījuma atklāšanas pasākuma ieraksts pieejams šeit.

  Indeksa atklāšanas pasākums un M.Vainovska komentāri medijos:

  DELFI 

  TVNET 

  RADIO SKONTO 

  LSM

   

  Disclaimer

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back

  Print Friendly and PDF
  Register to receive regular updates via email.