Global menu

Our global pages

Close

Seminārs: Trauksmes celšanas likums – kā tam sagatavoties?

 • Latvia

  12-04-2019

   

  24.aprīlī, Islande Hotel telpās norisināsies iTiesības rīkotais seminārs par Trauksmes celšanas likumu, kuru vadīs ZAB Eversheds Sutherland Bitāns juriste Liene Lelde Rieba.

  Jaunais Trauksmes celšanas likums stāsies spēkā jau 2019.gada 1.maijā. Tas paredz, ka uzņēmumiem, kuri nodarbina vairāk nekā 50 cilvēkus, ir nepieciešams izveidot iekšējo trauksmes celšanas sistēmu. Tajā pašā laikā, lai nodrošinātos pret riskiem, šī mehānisma ieviešanu vajadzētu apsvērt jebkuram uzņēmumam. Ko nosaka likums par iekšējo trauksmes celšanu uzņēmumā? Kādas ir trauksmes cēlēja tiesības? Kad celt trauksmi un kā rīkoties, ja saņemts trauksmes cēlēja ziņojums? Kāds ir minimālais pasākumu kopums, kas jāievieš uzņēmumiem, lai tiktu ievērotas Trauksmes celšanas likuma prasības?

  Liene Lelde Rieba, ZAB Eversheds Sutherland Bitāns juriste. Sākotnējā kompetence par trauksmes celšanas nozīmību iegūta Delnas rīkotajā Atklātības un Pretkorupcijas Vasaras skolas programmā. Vēlāk, pārstāvot Ārvalstu investoru Padomi Latvijā (FICIL), piedalījusies trauksmes celšanas likuma izstrādes procesā Saeimā. Kā biedrības Delna biedrs atbalsta un veicina caurspīdīgu, godīgu, likumīgu un atklātu publiskā un privātā sektora vidi Latvijā. Lai informētu uzņēmējus un sabiedrību par Trauksmes cēlēju, februāra vidū iTiesības portālā un žurnālā tika publicēts Lienes raksts par Trauksmes cēlēju kā sabiedrības un uzņēmuma ieguvumu.

  Semināra tēmas

  1. Trauksmes celšanas likums un tā subjekti;
  2. Iekšējā trauksmes celšanas sistēmas izveide uzņēmumā;
  3. Sekas, neievērojot Trauksmes celšanas likuma prasības;
  4. Potenciālie ieguvumi valstij un uzņēmumam izveidojot iekšējo trauksmes celšanas sistēmu;
  5. Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva par to personu aizsardzību, kuras ziņo par Savienību tiesību aktu pārkāpumiem un Trauksmes celšanas likuma salīdzinājums.

   

  Reģistrēties semināram.

   

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back