Global menu

Our global pages

Close

Eversheds Bitāns konsultē HansaMatrix pievienošanos Nasdaq Baltijas Oficiālajam sarakstam.

 • Latvia

  21-07-2016

  Eversheds Bitāns konsultēja vadošo Ziemeļvalstu un Baltijas augsto tehnoloģiju ražošanas uzņēmumu AS HansaMatrix saistībā ar privātā kārtā veikto saistītā kapitāla palielināšanu, un tam sekojošo kotēšanos NASDAQ Rīga biržas, Baltijas Oficiālajā sarakstā. Šis ir pirmais Nasdaq Oficiālajā sarakstā iekļautais Latvijas uzņēmums kopš 2004.gada.

  HansaMatrix ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, industrializāciju un pilnu ražošanas pakalpojumu, datu tīklu iekārtu, "ierīču" interneta (Internet of Things), industriālo sistēmu un citus  produktu izstrādes un ražošanas pakalpojumus  augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Papildus ražošanas pakalpojumu sniegšanai oriģinālo iekārtu ražotājiem (OEM), uzņēmums piedāvā oriģinālas izstrādes produkta ražošanas (ODM) biznesa modeli, gan start-up, gan arī esošiem uzņēmumiem, kam nepieciešams produktu izstrādes partneris.

  HansaMatrix akciju kotēšana tika uzsākta no 2016.gada 12.jūlija, pēc nesenās, 2016.gada jūnijā, privātā kārtā veiktās primāro un sekundāro akciju pārdošanas dažādiem investoriem, tai skaitā zināmiem Baltijas pensiju fondiem. Esošais investors “FlyCap Investment Fund I AIF” arī piedalījās akciju iegādē un ar darījumu palielināja procentuālo attiecību pret kopējām uzņēmuma akcijām. Visas akcijas ir iekļautas Nasdaq Baltijas Oficiālajā sarakstā.

  Darījuma organizators bija LHV banka, lielākā vietējā finanšu grupa un kapitāla nodrošinātājs Igaunijā.

  Eversheds Bitāns Kapitāla Tirgus konsultants Mikus Freimanis komentēja:

  „Mēs esam gandarīti, ka Nasdaq Riga Baltijas Oficiālajam sarakstam, kopš pēdējās emisijas iekļaušanas 2004.gadā, ir pievienojies jauns emitents. Vienlaikus arī lepojamies ar Osmaņa kungu un HansaMatrix, kas, neraugoties uz visai izaicinošo sagatavošanās procesu, spēja panākt vērā ņemamu rezultātu – Latvijas uzņēmuma akciju iekļaušanu biržā. Vienots vadības komandas redzējums ir palīdzējis sasniegt mērķi. Mēs ticam, ka tas kalpos kā piemērs citiem vidēja lieluma Latvijas uzņēmumiem, kas orientēti uz izaugsmi un savu stratēģisko plānu īstenošanu. Tāpat redzam potenciālu, ka citi uzņēmumi varētu sekot šim paraugam, apsverot iespēju piesaistīt līdzekļus, izmantojot kapitāla tirgus piedāvātās iespējas kā alternatīvu plaši izplatītajiem aizdevumiem.“

  HansaMatrix’s valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis komentēja:
            
  “Šis man ir lepns un aizraujošs brīdis pēc uzņēmuma dibināšanas pirms vairāk nekā 15 gadiem. Uzņēmuma akciju kotēšana un papildus kapitāla piesaiste  piešķir papildus redzamību un iespējas attīstīt šo uzņēmumu tālāk nākotnē. Mūsu konsultanti Eversheds Bitāns and LHV, ir uzkrājuši ievērojamu pieredzi kapitāla tirgus jomā. Stipra komanda un kompetentu konsultantu izvēle bija galvenie instrumenti, lai sasniegtu šo rezultātu.”


  Klientu konsultēja Eversheds Bitāns komanda, kuru veidoja konsultants Mikus Freimanis, vecākais partneris Māris Vainovskis, juriste Madara Locāne un Elīna Vilde, partneris Ģirts Rūda, padomnieki Baiba Strupiša un Vadims Čabans, vecākā juriste Inese Kalnāja – Zelča, juriste Krista Bērziņa un citi.

  Disclaimer

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back

  Print Friendly and PDF
  Register to receive regular updates via email.