Global menu

Our global pages

Close

Baltijas M&A darījumu pētījums

 • Latvia

  24-05-2016

  Lielākā uzņēmumu iegādes un apvienošanas (M&A) aktivitāte Baltijas valstīs bijusi nekustamā īpašuma, tehnoloģijas un finanšu pakalpojumu jomās. Tā vēsta nesen veiktais “Baltijas M&A darījumu pētījums”, kurā analizēti astoņu Baltijā vadošu zvērinātu advokātu biroju konsultētie darījumi pēdējo divu gadu laikā.

  Visvairāk uzņēmumi ir pārdoti Lietuvā (35%), savukārt visaktīvākie pircēji ir bijuši no Igaunijas, pārstāvot gandrīz ceturto daļu no uzņēmumu ieguvējiem.

  Baltijas darījumu vērtība saglabājas vidēji 1-5 miljonu eiro robežās. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir palielinājies to darījumu skaits, kuru vērtība pārsniedz 100 miljonus EUR.

  Kopumā novērojama darījumu vides sakārtošanās, un darījumi kļūst aizvien atbilstošāki starptautiskai praksei. Par to liecina arī fakts, ka Anglijas likumi ieņem aizvien lielāku lomu uzņēmumu apvienošanās un iegādes darījumos. Tā ir būtiska zīme ārvalstu invertoriem,” komentē ZAB Eversheds Bitāns vecākais partneris Māris Vainovskis.

  Pētījumu vadīja Latvijas, Igaunijas un Lietuvas riska kapitāla asociācijas. Pētījumam par pamatu tika izmantoti dati, ko iesniedza astoņi vadošie Baltijas zvērinātu advokātu biroji: Eversheds, SORAINEN, Cobalt, Ellex, Glimstedt, Primus, Tark Grunte Sutkiene un Triniti.
   
  Pētījums sniedz kvalitatīvu un praktisku kopsavilkumu par uzņēmumu iegādes un apvienošanās darījumos lietotajiem noteikumiem un aktuālo tendenču izvērtējumu par vairāk nekā 160 darījumiem pēdējos divos gados. To var izmantot kā labu atskaites punktu nākošajiem darījumiem,” advokātu biroju sadarbību atzinīgi vērtē M. Vainovskis.
   
  Ar pētījumu ir iespējams plašāk iepazīties šeit.

  Disclaimer

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back

  Print Friendly and PDF
  Register to receive regular updates via email.