Global menu

Our global pages

Close

Mūsdienu izaicinājumi tiesību piemērošanas teorijai un praksei Latvijā

 • Latvia

  11-11-2016

  Lai veicinātu pētniecību par tiesību kvalitatīvas piemērošanas metodēm mūsdienās, Latvijas Universitātes Fonds sadarbībā ar zvērinātu advokātu biroju "Eversheds Bitāns" un zvērinātu advokātu Māri Vainovski izveidoja stipendiju pētījumu veikšanai tiesību zinātnē „Mūsdienu izaicinājumi tiesību piemērošanas teorijai un praksei Latvijā”.

  M.Vainovskis: "Latvijas tiesību sistēmas kvalitāti nosaka ne tikai normatīvo aktu kopums, bet būtiskā mērā arī tiesību piemērošanas teorijas un prakses attīstība. Mehāniska likuma normu attiecināšana uz kādu situāciju bez pietiekamas izpratnes par tiesību normu interpretāciju un piemērošanu atbilstoši likuma garam un mērķim nebūs efektīva, pat neraugoties uz šķietami pietiekamu normatīvo bāzi."

  Šogad, starp daudzajiem, iesniegtajiem pieteikumiem, stipendijas saņemšanai izvēlēts Latvijas Universitātes doktorantūras students Jānis Priekulis, kas sevi pierādījis kā gudru, interesantu un aktīvu juridiskās zinātnes pētnieku.

   

  Disclaimer

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back

  Print Friendly and PDF
  Register to receive regular updates via email.