Global menu

Our global pages

Close

Expanzia v strednej a východnej Európe: Eversheds Sutherland poskytovala právne poradenstvo DER Touristik Group pri akvizícii českej cestovnej kancelárie Fischer

 • Slovakia

  30-09-2019

  DER Touristik Group, ktorá je súčasťou divízie cestovného ruchu v rámci skupiny REWE, pokračuje v expanzii svojho businessu v strednej a východnej Európe. Ich česká dcérska spoločnosť, a dvojka na českom trhu mezi cestovnými kanceláriami, Exim Tours so sídlom v Prahe, plánuje prevziať jednotku CK Fischer. Pri akvizícii jej asistoval mezinárodný tím advokátskej kancelárie Eversheds Sutherland. Predávajúcim je spoločnosť KKCG Investment AG so sídlom vo švajčiarskom meste Luzern. Dokončenie akvizície bude ešte podliehať schváleniu Úradu pre hospodársku súťaž.

  S tržbami 6,7 miliardy EUR v roku 2018 DER Touristik Group (so sídlom v Kolíne nad Rýnom) patrí skupina k najvätším na európskom trhu cestovného ruchu. DER Touristik Group dohromady zamestnáva 10.500 zamestnancov v 15 krajinách a je súčasťou koncernu REWE Group, vedúcej spoločnosti v oblasti maloobchodu a cestovného ruchu. Okrem maloobchodných reťazcov Billa a Penny je také REWE známa vlastníctvom cestovnej kancelárie Exim Holding, ktorá je v Českej republike významným hráčom.

  V Českej republike patrí do portfólia skupiny CK Fischer ešte značky Nev-Dama, eTravel a Privileq. Kancelária disponuje celkom 66 pobočkami. Nev-Dama sa špecializuje na poskytovanie zimných dovoleniek, eTavel zaisťuje prostredníctvom on-line portálu cestovné balíčky a Privileq sa zameriava na luxusné dovolenky.

  KKCG je investičná spoločnosť sídliaca okrem Prahy a Luzernu tiež v Amsterdame, v Londýne, a Cambridgi v USA. Dohromady spravuje portfólio v hodnote viac ako 5,2 miliard eur. Skupina zamestnáva viac než 3.500 zamestnancov v 19 krajinách.

  Právny tím na českej strane vedie partner pražskej kancelárie Stanislav Servus a vedúci advokát Jiří Kokeš. Tím ďalej tvorili Jakub Verlík, Tomáš Mls, Petra Kratochvílová a Jiří Koubek.

  Na cezhraničnej transakcii sa podieľal tiež nemecký tím pod vedením Michaela Prüßnera, spoločne s vedúcim advokátom Anthony Crossem. Spoločnosť Eversheds Sutherland poskytovala právne služby DER Touristik Group v rámci cezhraničnej trasakcie zatiaľ prvýkrát. Michaela Prüßner už v minulosti zaisťoval REWE poradenstvo v oblasti fúzií a akvizícií. Nemecký tím zahŕňal ešte Tobiase Maiera, Benjamina Schikoru, Luise Paulsena, Philippa Kühna a Miriam Horn.

  Britský tím viedol James Trevis a Colin Askew. Ďalej ho tvorili: Elisabeth Tindall, Owen Llewelyn a Jesus Casado. Na transakcii sa rovnako podieľal švajčiarsky partner Marc Nufer.

  In-house transakčný tím bol vedený Björnem Schigulskim, ktorý spolupracoval s Patrickem Lambertzem, Rainerem Kollem-Mollenhoffem a Larou Schmitz.

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back