Global menu

Our global pages

Close

Advokátska kancelária Eversheds Sutherland asistovala Českému strojárenskému holdingu pri akvizícii MF Energy

 • Slovakia

  09-07-2019

  Praha, 9. júla 2019 – Český strojárenský holding (ČSH) uskutočnil významnú akvizíciu stopercentného podielu v spoločnosti MF Energy, výrobcovi lopatiek a príslušenstva pre plynové, parné a menšie vodné turbíny. Pri transakcii, ktorá je súčasťou plánov holdingu vybudovať silnú skupinu vzájomne prepojených firiem, asistovala na strane kupujúceho advokátska kancelária Eversheds Sutherland.

  Bolo nám veľkou cťou podieľať sa na takto významnom projekte pre expandujúcu firmu akou je Český strojárenský holding. Veríme, že akvizícia MF Energy poskytuje klientovi zaujímavý trhový potenciál a povedie k ďalšiemu posilneniu jeho aktivít na území Českej republiky. Sme radi, že sme mohli byť pri tom,“ povedala vedúca transakčného tímu a partnerka kancelárie Eversheds Sutherland Veronika Odrobinová. Spolu s ňou tvorili tím vedúci advokát Jiří Kokeš, advokátka Lucia Luptáková a koncipient David Fabián.

  Český strojárenský holding a. s. v roku 2017 založila skupina súkromných českých investorov – priemyselníkov, finančných investorov a vedcov. Spolumajitelia, ktorí majú dlhoročné skúsenosti z pôsobenia v českom priemysle a investovania, sa aktívne podieľajú na riadení holdingu a výbere investícií. Zameriavajú sa na firmy s obratom 50 až 500 miliónov korún, ktoré majú zaujímavý trhový potenciál.

  Advokátska kancelária Eversheds Sutherland patrí k Top 15 globálnych právnych firiem. Pracuje pre ňu viac ako 5000 ľudí v 678 kanceláriách v 34 jurisdikciách v Európe, USA, Afrike, Ázii a na Blízkom východe. Ku klientom Eversheds Sutherland patrí 72 firiem zo zoznamu Fortune 100 a 61 z FTSE 100. www.eversheds-sutherland.com

   

  Kontakt pre médiá:
  David Pilař
  Marketing & Business Development Manager
  Eversheds Sutherland
  M: + 420 604 100 491
  E: david.pilar@eversheds-sutherland.cz

   

  Disclaimer

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back

  Print Friendly and PDF
  Register to receive regular updates via email.