Global menu

Our global pages

Close

Advokáti z Eversheds Sutherland radili poľskému fondu EQUES Fotovoltaica pri predaji 5 solárnych parkov českému investorovi

 • Slovakia

  09-07-2019

  Praha, 9. júla 2019 – Advokátska kancelária Eversheds Sutherland poskytovala právne poradenstvo poľskému fondu EQUES Fotovoltaika pri predaji 5 tuzemských solárnych parkov českej investičnej skupine Jufa. Jej asistencia spočívala vo vyjednaní zmluvnej dokumentácie, poradenstve pri ukončovaní aktuálneho financovania a closingu transakcie.

  Predaj sa týkal fotovoltaických elektrární v Čenkove v Táborsku, v Kramolíne v Českobudejovicku, v obci Petkovy v Mladoboleslavsku a ďalších dvoch menších elektrární s celkovým výkonom 12 megawatt. Celková hodnota transakcie vrátane bankového financovania dosiahla približne jednu miliardu českých korún.

  Transakciu na strane predávajúceho viedol právny tím pod vedením partnerky kancelárie Veroniky Odrobinovej a advokáta Vojtěcha Faltusa.

  Veronika Odrobinová a Vojtěch Faltus poskytovali klientovi právne poradenstvo od úplného začiatku investovania v Českej republike, a to v celom jeho rozsahu, od uskutočnenia príslušných právnych previerok, poskytovania poradenstva pri vyjednávaní transakčnej dokumentácie a akvizičného financovania až po premeny spoločností a následné licenčné konanie na Energetickom regulačnom úrade.

  Advokátska kancelária Eversheds Sutherland patrí k Top 15 globálnych právnych firiem. Pracuje pre ňu viac ako 5000 ľudí v 678 kanceláriách v 34 jurisdikciách v Európe, USA, Afrike, Ázii a na Blízkom východe. Ku klientom Eversheds Sutherland patrí 72 firiem zo zoznamu Fortune 100 a 61 z FTSE 100. www.eversheds-sutherland.com

   

  Kontakt pre médiá:
  David Pilař
  Marketing & Business Development Manager
  Eversheds Sutherland
  M: + 420 604 100 491
  E: david.pilar@eversheds-sutherland.cz

   

  Disclaimer

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back

  Print Friendly and PDF
  Register to receive regular updates via email.