Global menu

Our global pages

Close

Nehnuteľnostný tím Eversheds Sutherland poskytol právne poradenstvo pri spracovaní zmluvnej dokumentácie pre začatie výstavby prvého domu Ronalda McDonalda v Českej republike

 • Slovakia

  16-04-2021

  Po takmer 20 tich rokoch príprav, vyjednávania a ukladania finančných prostriedkov bola v areáli Fakultnej nemocnice v Motole zahájená výstavba prvého domu Ronalda McDonalda v Českej republike. Dom bude slúžiť ako dočasný domov rodinám detí dlhodobo hospitalizovaných v nemocnici a bude poskytovať kompletné zázemie od miestností pre ubytovanie, stravovanie, výkon zamestnania či priestory pre zábavu najmladších členov rodín. Vo svete je v súčasnosti takmer 400 takýchto domov.

  Financovanie výstavby domu bude zabezpečovať Nadačný fond Dom Ronalda McDonalda, ktorý sa v Českej republike dlhodobo venuje podpore rodín, ktoré sa musia vyrovnať s komplikáciami spojenými s dlhodobou hospitalizáciou svojich najmladších členov. Nadačný fond sa v Českej republike venuje finančnej podpore dotknutých rodín tiež na úrovni krajských nemocníc. Ak sa chcete finančne podieľať na realizácii domu v areáli FNM alebo na podpore iných projektov nadačného fondu, na webových stránkach https://www.drmcd.cz/darujte/ máte veľa možností, ako to urobiť. Všetkým, ktorí sa podieľajú, veľmi pekne ďakujeme.

  Kancelária Eversheds Sutherland si váži príležitosti byť od počiatku u tohto výnimočného projektu a prispieť k jeho realizácii. Na právnom poradenstve sa podieľal nehnuteľnostný tím vedený partnerkou Dominikou Veselou.

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back