Global menu

Our global pages

Close

AK Eversheds Sutherland jmenovala nového managing partnera a posiluje vedení kanceláře

 • Slovakia

  26-10-2021

  Praha, 26. októbra 2021Medzinárodná advokátska kancelária Eversheds Sutherland vymenovala nového riadiaceho partnera pre Českú a Slovenskú republiku a významne posilňuje svoj manažérsky tím. Funkciu nového riadiaceho partnera bude zastávať Bernhard Hager, doterajší vedúci partner bratislavskej kancelárie. Doterajší riadiaci partner v ČR Stanislav Dvořák bude naďalej pôsobiť v úlohe senior partnera pražskej kancelárie. Zároveň na pozíciu partnera bol povýšený súčasný vedúci advokát a líder pracovnoprávneho tímu Radek Matouš. Kancelária ďalej rozšírila svoje vedenie o 4 nových členov na pozíciách counsel. Stali sa nimi: Petra Konečná, Petra Kratochvílová, Marek Bomba a Michal Hrabovský.

  Mojou najväčšou úlohou v novej funkcii bude ďalšie posilňovanie integrácie českého a slovenského tímu a najmä tiež prehlbovanie spolupráce v rámci krajín strednej a východnej Európy. Ide z pohľadu potenciálneho rastu o perspektívny región, ktorého rozvoj patrí k prioritám Eversheds Sutherland,“ povedal nový riadiaci partner kancelárie Eversheds Sutherland pre ČR a SR Bernhard Hager.

  Bernhard Hager je rakúsky advokát s povolením na výkon činnosti v Rakúskej, Českej a Slovenskej republike. Vo svojej praxi sa Bernhard sústreďuje na poskytovanie právneho poradenstva klientom z priemyselného sektora v oblasti obchodného práva, energetického a stavebného práva ako aj práva infraštruktúrnych projektov.

  Bernhard absolvoval Právnickou fakultu Univerzity ve Vídni v Rakousku a následně, před tím než v roce 2000 zahájil své působení v advokacii, působil jako univerzitní lektor v Kaunasu v Litvě. Bernhard absolvoval v roku 2002 postgraduálny program na Queen Mary University of London v Spojenom kráľovstve v oblasti práva hospodárskej súťaže a finančného práva (LL.M.). Okrem nemeckého jazyka ovláda Bernhard aj anglický, slovenský a český jazyk.

  Radek Matouš je advokátom, ktorý sa vo svojej praxi zameriava na všetky oblasti individuálneho a kolektívneho pracovného práva, je zakladajúcim členom Czech Employment Lawyers Association, ktorá spája popredných českých odborníkov na pracovné právo. Popri svojej pracovnoprávnej agende sa venuje aj ochrane osobných údajov, obchodnému právu a právu hospodárskej súťaže.

  Radek Matouš spolupracuje s našou advokátskou kanceláriou od roku 2015. Predtým pôsobil ako partner a vedúci skupiny pracovného práva v advokátskej kancelárii Balcar Polanský Eversheds v Prahe. Radek vyštudoval Právnickú fakultu Karlovej univerzity v Prahe a medzinárodný obchod na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Je členom Českej advokátskej komory. Okrem češtiny hovorí anglicky a nemecky.

  Eversheds Sutherland patrí medzi TOP 15 globálnych právnych firiem. Zamestnáva viac ako 5 000 ľudí v 70 kanceláriách a 34 jurisdikciách v Európe, USA, Afrike, Ázii a na Strednom východe.
  www.eversheds-sutherland.com

   

  Kontakt pre média:

  Jan Roub
  Business Development & Project Manager
  Eversheds Sutherland
  M: + 420 606 086 191
  E: jan.roub@eversheds-sutherland.cz

   

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back