Global menu

Our global pages

Close

Eversheds Sutherland zastupovala spoločnosť Hartenberg Capital pri predaji jej podielu spoločnosti FutureLife

 • Slovakia

  04-01-2022

  Medzinárodná advokátska kancelária Eversheds Sutherland s podporou niekoľkých svojich pobočiek zastupovala spoločnosť Hartenberg Capital pri predaji jej podielu a rokovaní o súvisiacej akcionárskej dohode týkajúcej sa spoločnosti FutureLife, tretieho najväčšieho poskytovateľa služieb umelého oplodnenia (IVF) v Európe.

  Spoločnosť Hartenberg Capital bola založená v roku 2013 ako private equity firma so sídlom v Prahe. Kupujúcim bola spoločnosť CVC Capital Partners založená v roku 1981, ktorá v oblasti private equity spravuje aktíva v hodnote 125 miliárd dolárov.

  Náš transakčný tím viedol Michal Hrabovský z pražskej kancelárie spolu s Gavinom O'Flahertym z dublinskej kancelárie, členom globálneho tímu M&A a private equity, ktorý sa špecializuje na transakcie v oblasti zdravotníctva.

  Odborné znalosti spoločnosti Eversheds Sutherland v oblasti rôznych jurisdikcií boli pre túto transakciu rozhodujúce, keďže spoločnosť FutureLife so sídlom v Prahe je popredným celoeurópskym poskytovateľom IVF a súvisiacich genetických služieb a prevádzkuje kliniky v ôsmich krajinách vrátane Českej republiky, Írska, Holandska, Fínska, Spojeného kráľovstva, Rumunska, Slovenska a Estónska.

  Spolupráca na projekte sa začala poskytovaním poradenstva o aukčnom procese pod vedením špecializovaného tímu z londýnskej poradenskej spoločnosti Lincoln International a pokračovala právnou previerkou v mene predávajúcej strany, prípravou a vyjednávaním transakčnej dokumentácie a podpisom v decembri 2021.

  Jozef Janov zo spoločnosti Hartenberg Capital povedal: "Spoločnosť FutureLife je vzrušujúcim príbehom, ktorého korene siahajú do roku 2013, keď vznikol nápad vybudovať európskeho lídra v oblasti IVF. Odvtedy spoločnosť FutureLife dokončila 22 akvizícií v ôsmich krajinách vrátane nedávnej akvizície spoločnosti Nij Group v Holandsku. V tejto fáze vývoja spoločnosti a trhu sa domnievame, že nastal ten správny čas na príchod nového partnera do spoločnosti FutureLife. CVC Group považujeme za správnu voľbu, ktorá nám pomôže rýchlejšie dosiahnuť náš cieľ stať sa najväčším a najkvalitnejším poskytovateľom služieb v oblasti zdravia žien na celom svete."

  Michal Hrabovský z pražskej kancelárie Eversheds Sutherland dodal: "Tento projekt predstavuje jednu z najväčších transakcií v oblasti zdravotníctva v regióne strednej a východnej Európy. Ďakujeme tímu pod vedením Jozefa Janova za prejavenú dôveru a želáme im veľa úspechov v ďalšom rozvoji skupiny FutureLife."

  Gavin O'Flaherty z dublinskej kancelárie Eversheds Sutherland povedal: "Táto vzrušujúca transakcia medzi jednotlivými jurisdikciami bola pre korporátny tím Eversheds Sutherland najlepším možným ukončením roka, ktorý bol plný transakcií v oblasti private equity. Pripisujeme to dlhodobému úsiliu firmy o odborné znalosti v jednotlivých oblastiach podnikania vrátane transakčného poradenstva v oblasti zdravotníctva a umelého oplodnenia, kde máme bohaté skúsenosti z predchádzajúcich projektov vrátane akvizície spoločnosti Virtus Healthcare. Dá sa očakávať, že tieto odborné znalosti budú v budúcnosti ešte dôležitejšie, najmä pre náročných investorov a kupujúcich."

  Transakčný tím Eversheds Sutherland viedli Michal Hrabovský a Gavin O'Flaherty a na projekte sa podieľali aj Marek Bomba, Michal Růžička, Ondřej Šudoma, Maroš Kandrík, Paulína Macháčová, Katarína Jendželovská, Jiří Brabec a Martina Vodičková, Karolina Rechtorovičová, Barbora Bugová, Jan Kohl, Petra Kratochvílová a Ondřej Beneš z českej pobočky, Steven Hacking, Rachel Lester, Meghan Bryson, Vanessa Challenger, Harry Taylor, Philip Crosbie a Aimee Southall z britskej pobočky, Hannu Rintala, Petra Nieminen, Else Leppänen, Matti Jonkka a Fanny Pajuniemi z fínskej pobočky, Cristian Lina, Carolina Baloleanu, Irina Stoicescu a Iulia Maria Moldovan z rumunskej pobočky, Maivi Ots, Kadri Kasepalu, Siim Olev, Marja-Stina Saaliste a Kristi Jõemets z estónskej pobočky, Petra Marková, Jana Sapáková, Katarína Brath Liebscherová, Mária Sadloňová, Daša Derevjaniková a Filip Kozoň zo slovenskej pobočky a Sophie Dudley, Conor Bell, Michael Twomey, Sophie Delaney, Michelle Stewart a David McKeating z írskej pobočky Eversheds Sutherland.

  Viac informácií nájdete tu: https://bit.ly/3FnmT92

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back