Global menu

Our global pages

Close

Eversheds Sutherland významne posilňuje svoj transakčný tím o dvoch skúsených advokátov

 • Slovakia

  04-11-2019

  Praha, 4. novembra 2019 – Medzinárodná advokátska kancelária Eversheds Sutherland rozširuje od novembra 2019 svoj tím o dvoch skúsených advokátov Radka Váňu a Michala Hrabovského. Obaja budú významnými posilami tímu, ktorý sa venuje medzinárodným aj lokálnym projektom v oblasti fúzií a akvizícií.

  Sme radi, že sa Radek a Michal rozhodli pridať do našich radov. Zároveň okrem ich transakčnej praxe získavame aj popredných expertov na súťažné a lotériové právo, ktoré posunú naše služby v tejto oblasti na ešte vyššiu úroveň služieb, akú sme poskytovali doposiaľ,“ povedal riadiaci partner kancelárie Eversheds Sutherland Stanislav Dvořák.

  Radek Váňa má za sebou viac ako dvadsaťročnú kariéru kombinujúcu prax advokáta v popredných medzinárodných kanceláriách a transakčného in-house právnika. Do Eversheds Sutherland prichádza z pozície vedúceho právneho oddelenia medzinárodnej lotériovej skupiny SAZKA Group. Predtým pôsobil v právnej firme Allen & Overy v Prahe, Londýne a Amsterdame a ako vedúci právnik pre medzinárodné transakcie v spoločnosti KAZ Minerals PLC v Londýne a kazašskej Almate. Radek sa bude v Eversheds Sutherland sústrediť na ďalší rozvoj transakčných služieb (M&A). Vyštudoval Právnickú fakultu Karlovej Univerzity v Prahe. Okrem češtiny hovorí plynule anglicky a rusky.

  Pre návrat do advokácie v Českej republike som hľadal silnú miestnu kanceláriu zapojenú do veľkej globálnej siete, kde budem môcť naplno uplatniť svoje medzinárodné transakčné skúsenosti z Londýna a ďalších trhov. Ponuka od Eversheds Sutherland bola úplne jasnou voľbou,“ povedal Radek Váňa.

  Michal Hrabovský má za sebou dvanásťročnú právnickú prax a naviaže na predchádzajúce úspešné pôsobenie v advokátskych kanceláriách Weil, Gotshal & Manges a bpv Braun Partners. Je opakovane odporúčaným právnikom ratingovou agentúrou Legal 500 ako odborník pre oblasť fúzií a akvizícií. Okrem transakčného poradenstva bude jeho úlohou rozvoj praxe súťažného práva v pražskej a bratislavskej kancelárii. Je absolventom Právnických fakúlt na University of Cambridge a Masarykovej Univerzite v Brne. Okrem češtiny hovorí plynule anglicky.

  Eversheds Sutherland je kancelária s kompletným záberom, špecializáciou a kontaktmi po celom svete. Rozvíjať s pomocou jej zázemia silnú súťažnoprávnu prax v Prahe a Bratislave je pre mňa vítanou výzvou,“ povedal Michal Hrabovský.

  Advokátska kancelária Eversheds Sutherland patrí medzi Top 15 globálnych právnych firiem. Pracuje pre ňu viac ako 5000 ľudí v 69 kanceláriách v 34 jurisdikciách v Európe, USA, Afrike, Ázii a na Blízkom východe. www.eversheds-sutherland.com

  Kontakt pre média:
  David Pilař
  Marketing & Business Development Manager
  Eversheds Sutherland
  M: +420 604 100 491
  E: david.pilar@eversheds-sutherland.cz

   

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back