Global menu

Our global pages

Close

AK Eversheds Sutherland asistovala Safestay PLC pri kúpe hostelových reťazcov v Česku, Slovensku a Poľsku

 • Slovakia

  14-01-2020

  Praha, 14. januára 2019Jedna z najväčších európskych hostelových sietí Safestay PLC posilňuje svoju pozíciu na trhu ubytovacích služieb v strednej a východnej Európe. Spoločnosť nedávno dokončila významnú akvizíciu troch spoločností v Českej republike, na Slovensku a v Poľsku doteraz vlastnenými ukrajinskou skupinou Dreamgroup Management. Pri transakcii, ktorá je súčasťou plánu holdingu vybudovať silnú skupinu vzájomne prepojených firiem, významným spôsobom asistoval na strane kupujúceho medzinárodný tím advokátskej kancelárie Eversheds Sutherland.

  Bolo nám veľkou cťou podieľať sa na takto významnom projekte pre expandujúcu firmu ako je Safestay PLC, ktorá prebiehala pod vedením našich talianskych kolegov. Veríme, že akvizícia poskytuje pre klienta zaujímavý trhový potenciál a povedie k ďalšiemu posilneniu jeho aktivít na území všetkých troch stredoeurópskych krajín. Sme radi, že sme mohli byť pri tom,“ povedal vedúci transakčného tímu a partner kancelárie Eversheds Sutherland Bernhard Hager. Spolu s ním tím v Česku a na Slovensku tvorili: Vedúci advokát Jiří Kokeš, advokátky Lucia Luptáková a Petra Štrbová Marková a ďalší kolegovia. Medzinárodní tím riadený z Milána viedol partner Riccardo Bianchini s podporou právnikov Alessandra Montiho a Gianludovica Maggiho.

  Dreamgroup Management zastupovala advokátska kancelária Nobles so sídlom v Kyjeve s tímom vedeným partnerom Volodymyrom Yakubovskyym.

  Advokátska kancelária Eversheds Sutherland patrí k Top 15 globálnych právnych firiem. Pracuje pre ňu viac ako 5000 ľudí v 69 kanceláriách v 34 jurisdikciách v Európe, USA, Afrike, Ázii a na Blízkom východe. www.eversheds-sutherland.com

  Kontakt pre médiá:
  David Pilař
  Marketing & Business Development Manager
  Eversheds Sutherland
  M: + 420 604 100 491
  E: david.pilar@eversheds-sutherland.cz

   

  This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

  < Go back