Global menu

Our global pages

Close

Eversheds Sutherland doradcą Perwyn i SilverTree Equity w przejęciu SALESmanago

  • Poland
  • Press_Releases

28-12-2021

Biura Eversheds Sutherland w Polsce, Wielkiej Brytanii i Holandii doradzały skoncentrowanemu na technologii funduszowi SilverTree Equity Partners oraz funduszowi Perwyn, międzynarodowemu inwestorowi private equity wspieranemu przez kapitał rodzinny, przy przejęciu SALESmanago od 3TS Capital i innych.

SALESmanago z siedzibą w Krakowie to wiodący dostawca rozwiązań technologicznych w zakresie automatyzacji marketingu. Spółka została uznana przez Financial Times i Deloitte za jedną z najszybciej rozwijających się w Europie. Transakcja zapewni spółce SALESmanago dodatkowy kapitał i zasoby, aby stać się światowym liderem rozwiązań customer data platform i marketing automation. Powoli również SALESmanago na dalsze pozyskiwanie zleceń od spółek „blue chips”.

Przy transakcji nabycia SALESmanago funduszom doradzał zespół prawników Eversheds Sutherland z biur w Wielkiej Brytanii, Holandii i Polsce, kierowany przez partnerów korporacyjnych Jona Gilla i Lizzy Tindall. Polski zespół pod kierownictwem Ewy Szlachetki pracował w składzie: Michał Markowski (Partner, Banking), Grzegorz Barszcz (Senior Associate, Corporate) i Małgorzata Gołębiowska (Associate, Banking).

- Cieszymy się, że mogliśmy wspierać SilverTree i Perwyn w tym ekscytującym, rozwojowym wykupie jednej z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie. Sektor MarTech jest obecnie bardzo aktywny, a ta znacząca inwestycja, wraz z doświadczeniem zespołu SilverTree i Perwyn oraz ich znakomitej grupy partnerów operacyjnych, umożliwi SALESmanago realizację ambitnych planów globalnego rozwoju – skomentował Jon Gill, partner w Eversheds Sutherland.

- Europejski zasięg Eversheds Sutherland był kluczowym czynnikiem w doprowadzeniu do pomyślnego zakończenia tej umowy. Jesteśmy wdzięczni całemu zespołowi prawników za wysoki poziom obsługi klienta, zmysł biznesowy i doskonałe doradztwo podczas całej podróży transakcyjnej. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Eversheds Sutherland w zakresie dalszego rozwoju SALESmanago oraz przy innych przyszłych międzynarodowych projektach – powiedział Nicholas Theuerkauf, Partner Zarządzający w SilverTree Equity Partners.

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back