Global menu

Our global pages

Close
Liina Männiste

Liina Männiste

Jurist

Keeled

Eesti, inglise

Õigusvaldkonnad

  • Maksejõuetusõigus
  • Kohtumenetlus ja vaidluste lahendamine
  • Pankrotiõigus ja saneerimine

Kogemus

Liina Männiste toetab advokaate klientide nõustamisel eelkõige maksejõuetusõiguse ning kohtumenetluse ja vaidluste lahendamise valdkonnas.

Liinal on mitmeaastane kogemus pankrotiõiguse valdkonnas, eelkõige pankrotimenetluse läbiviimise osas (maksejõuetuse põhjuste analüüs, pankrotivaraga seonduvad küsimused, võlausaldajate nõuete välja selgitamine). Samuti on Liinal kogemust nii pankrotiavalduste koostamise kui ka pankrotiavaldustele vastu vaidlemise osas.

Avalikus sektoris töötas Liina sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri nõunikuna ning osales sotsiaalkaitse, tervise ja töö valdkondade seadusandluse ja muude valdkonnapõhiste dokumentide loomises, muutmises ja menetlemises.

Meedia

  • Artikkel peakirjaga “Koroonaviirus – vältimatu olukord või maandatav äririsk?” paberväljaandes Raamatupidamisuudised ja veebiportaalis raamatupidamis- ja õigusuudiste veeb. 
  • Üks ettekandjatest veebikoolitusel “Kriisiolukorra päästerõngad: vääramatu jõud, valitsuse abi, tööõiguslikud meetmed” Raamatupidamisuudiste veebiportaalis

Karjäär

2019–… Advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots & Co
2014–2018 Sotsiaalministeerium
2010–2014 Cavere Õigusbüroo OÜ

Haridus

2013 Tartu Ülikool, õigusteaduse magister
2011 Tartu Ülikool, õigusteaduse bakalaureus

 

*Vastavalt advokatuuriseaduse § 40 lg-le 3 ei osuta isik õigusteenust, ta abistab advokaati.

To view this profile in English – click here