Global menu

Our global pages

Close
Maivi Ots, Managing Partner

Maivi Ots

Juhtivpartner

Keeled

Eesti, inglise, vene, soome, saksa

Õigusvaldkonnad

 • Pangandus- ja finantsõigus
 • Ühinemised ja omandamised (M&A)
 • Ühingu- ja lepinguõigus
 • Kindlustusõigus
 • Kinnisvaraõigus
 • IT-õigus

Kogemus

Juhtivpartner ja vandeadvokaat Maivi Ots omab enam kui 20-aastast kogemust äriühingute nõustamisel erinevates äritegevuse valdkondades. Maivi pikaaegsete klientide hulka kuuluvad nii kohalikud ärikliendid kui ka suured rahvusvahelised äriühingud.

Maivi juhib advokaadibüroos tehingute, pangandus- ja finantsõiguse, ühinguõiguse, lepinguõiguse ning ühinemiste ja omandamiste (M&A) valdkondi. Samuti nõustab ta kliente nii igapäevases äritegevuses, sh strateegilised aspektid ning lepingute koostamine ja läbirääkimine, kui ka erinevates kindlustusküsimustes.

Maivi on algatanud muudatusi Äriseadustikus, mis on tänaseks ka seaduse tekstiks formeerunud. Justiitsminister nimetas Maivi ühinguõiguse revisjoni läbivaatava revisjonikomisjoni liikmeks.   

Maivi on mitmete Juridica ajakirjas avaldatud tsiviilõigust puudutavate artiklite autor ning oodatud ühinguõiguse lektor.  

Maivi on Eesti Advokatuuri delegaat Euroopa Liidu Advokatuuride ja Õigusliitude Nõukogu äriühingõiguse komitees. Maivi kuulub ka sellistesse kutseorganisatsioonidesse nagu Eesti Juristide Liit ja Rahvusvaheline Advokatuur.

Lisaks on Maivi tunnustatud esinejaks paljudel nii avalikel seminaridel-konverentsidel kui ka äriühingusisestel koolitustel.

Tunnustused

Maivi mitmekülgset pädevust on tunnustanud sõltumatud rahvusvahelised väljaanded:

 • Chambers Global ja Chambers Europe (1. taseme ekspert äri- ja ühinguõiguses, 3. taseme ekspert kinnisvaraõiguses, 4. taseme ekspert pangandus- ja finantsõiguses)
 • Legal 500 (tööõigus, pangandus, finants, kapitaliturud, ühinemised ja omandamised, äriõigus, kinnisvara- ja ehitusõigus, transport ja kaubandus)
 • Legal Experts EMEA
 • Alates 2017. aastast on Maivi sertifitseeritud Nasdaq Baltic First North nõustaja.

Klientide tagasiside

Chambers: Maivi Ots advises clients on cross-border corporate transactions, as well as acting on financing rounds for start-ups. Clients enthuse that "her explanations are simple and straightforward, she makes suggestions herself, she's quick and keeps to deadlines." 

Managing partner Maivi Ots is described by clients as "very client-orientated." Market commentators highlight her experience in real estate-related M&A work, with one remarking: "She is a good negotiator and quite practical."

Hiljutine kogemus

 • CEE Legal Matters 2019. aasta tehingu auhind Baltic Classifieds Groupi müügi nõustamise eest Apax Partners’ile
 • Laiaulatuslik klientide nõustamine COVID-19 tõttu kehtestatud eriolukorra tagajärjel tekkinud äri- ja ühinguõiguse küsimustes

Meedia

Karjäär

1999-… Advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots & Co

1998-1999 Advokaadibüroo Siigur & Roosalu

1997-1998 AS PricewaterhouseCoopers

Haridus

2006 Tartu Ülikool, MA

1997 Tartu Ülikool, BA, cum laude

Liikmelisus

Eesti Advokatuur, juhatuse liige 2010-2019

Eesti Advokatuuri delegaat Euroopa Liidu Advokatuuride ja Õigusliitude Nõukogu äriühingõiguse komitees

Rahvusvaheline Advokatuur

Eesti Juristide Liit

Eesti Noorte Juristide Liit

 

 Legal 500 Hall of Fame

 

View this profile in English here >>