Global menu

Our global pages

Close
Toomas Pikamäe

Toomas Pikamäe

Partner

Keeled

Eesti, inglise, vene, soome, prantsuse

Õigusvaldkonnad

  • Avalik õigus
  • Keskkonnaõigus
  • Kohtumenetlus ja vaidluste lahendamine
  • Maksuõigus

Kogemus

Partner ja vandeadvokaat Toomas Pikamäe juhib advokaadibüroos nii avaliku õiguse ja keskkonnaõiguse kui ka majandustegevusega seotud rikkumiste töörühma. Samuti on tal mitmekülgsed kogemused andmekaitseküsimustes.

Toomas nõustab kliente väga erinevates keskkonnaõiguse alastes küsimustes, alates nõuete täitmisest kuni keskkonnajuhtimiseni välja, sealjuures on tal suurepärased kogemused just jäätmekäitluse alal.

Samuti on Toomasel mitmekülgne kogemus majandustegevusega seotud õigusrikkumiste osas, nt maksud, konkurents ja muud äritegevusega seotud rikkumised nõustades kliente nii ennetavalt kui ka rikkumistega seotud menetlustes.

Toomasel on ka ulatuslikud teadmised Eesti maksuõigusest nõustades kliente erinevates maksuvaldkondades sh topeltmaksustamine, ettevõtte tulumaks, käibemaks, maksude planeerimine, siirdehinnad ja püsiva tegevuskohaga seonduvad maksud ning üksikisikuga seotud maksud. Toomase maksualast pädevust on tunnustatud ka rahvusvahelises maksustamise käsiraamatus Tax Directors Handbook.

Toomas on edukalt esindanud kliente ka mitmetes lahendites, mis on jõudnud Riigikohtusse. Toomase pädevust vaidluste lahendamisel on tunnustanud sõltumatu rahvusvaheline reitinguagentuur Chambers Europe.

Lisaks on ta hinnatud lektor haldusõiguse teemalistel seminaridel.

Karjäär

2000        Advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots & Co

1998 - 2000 Advokaadibüroo Mägi & Partnerid

1995 - 1998 Justiitsministeerium, avaliku õiguse osakond

Haridus

1998 Tartu Ülikool, Õigusteaduse bakalaureus / ametlikult võrdväärne magistrikraadiga

Liikmelisus

Eesti Advokatuur

Rahvusvaheline Advokatuur (IBA)

Rahvusvahelise Maksuõiguse Ühing (IFA)

To view this profile in English - click here