Global menu

Our global pages

Close
Toomas Pikamäe

Toomas Pikamäe

Partner

Keeled

Eesti, inglise, vene, soome, prantsuse

Õigusvaldkonnad

  • Avalik õigus
  • Keskkonnaõigus
  • Kohtumenetlus ja vaidluste lahendamine
  • Maksuõigus

Kogemus

Partner ja vandeadvokaat Toomas Pikamäe juhib advokaadibüroos nii avaliku õiguse, keskkonnaõiguse ja karistusõiguse töörühma.

Toomas on alates 1996. aastast koostanud kümneid õigusanalüüse, millest üle kümne on riigi- ja haldusõiguse valdkonnas ning esindanud nii avaliku sektori kui erasektori kliente halduskohtus. 

Toomas nõustab kliente väga erinevates keskkonnaõiguse alastes küsimustes, alates nõuete täitmisest kuni keskkonnajuhtimiseni välja, sealjuures on tal suurepärased kogemused just jäätmekäitluse alal.

Samuti on Toomasel mitmekülgne kogemus majandustegevusega seotud õigusrikkumiste osas, nt maksud, konkurents ja muud äritegevusega seotud rikkumised nõustades kliente nii ennetavalt kui ka rikkumistega seotud menetlustes.

Toomasel on ka ulatuslikud teadmised Eesti maksuõigusest nõustades kliente erinevates maksuvaldkondades sh topeltmaksustamine, ettevõtte tulumaks, käibemaks, maksude planeerimine, siirdehinnad ja püsiva tegevuskohaga seonduvad maksud ning üksikisikuga seotud maksud. Toomase maksualast pädevust on tunnustatud ka rahvusvahelises maksustamise käsiraamatus Tax Directors Handbook.

Toomas on edukalt esindanud kliente ka mitmetes lahendites, mis on jõudnud Riigikohtusse. Ta on esindanud kliente ka mitmes Euroopa Kohtu kaasuses.

Lisaks on ta hinnatud lektor haldusõiguse teemalistel seminaridel

Tunnustused

Toomase pädevust on tunnustanud sõltumatud rahvusvahelised väljaanded:

  •     Chambers Global ja Chambers Europe (4. taseme ekspert vaidluste lahendamises)
  •     Legal 500 (Vaidluste lahendamine, ehitus- ja kinnisvaraõigus, transport ja kaubandus, maksuõigus)

Klientide tagasiside

Chambers: Toomas Pikamäe covers environmental claims, financial disputes and matters pertaining to white-collar crime. "He is very reliable," a client says, adding: "He is precise and goes strictly to the point. There are no unnecessary or long meetings or phone communications."

Karjäär

2000-… Advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots & Co

1998-2000 Advokaadibüroo Mägi & Partnerid

1995-1998 Justiitsministeerium, avaliku õiguse osakond

Haridus

1998 Tartu Ülikool, Õigusteaduse bakalaureus / ametlikult võrdväärne magistrikraadiga

Liikmelisus

Eesti Advokatuur

 

View this profile in English here >>