Global menu

Our global pages

Close
Tambet Toomela

Tambet Toomela

Partner

Keeled

Eesti, inglise, saksa, soome

Õigusvaldkonnad

 • Intellektuaalne omand ja infotehnoloogia
 • Tööõigus
 • Andmekaitse
 • Immigratsiooniõigus
 • Kohtuvaidlused

Kogemus

Partner ja vandeadvokaat Tambet Toomela juhib advokaadibüroos andmekaitse, tööõiguse, nõustamise, intellektuaalomandi- ja IT õiguse valdkondi.

Tambet on tegutsenud klientide esindamise ja nõustamise alal 15 aastat. Ta annab kõrgetasemelist õigusnõu kõikides kriminaalõiguse valdkondades, sh esindab kliente kohtus erinevates kriminaalõigusega seotud asjades ning on esindanud mitmel korral ka Riigikohtu kriminaalkolleegiumis. Tambet on esindanud kliente mh kriminaalasjades seoses süüdistustega maksualastes kuritegudes, ametiseisundi kuritarvitamises, keelatud tubakatoodete hoidmises/ladustamises ja edasitoimetamises. Tambet esindas klienti märgilise tähendusega Riigikohtu vaidluses kriminaalmenetluses arvutisüsteemi toimimise takistamise ja nuhkvara, pahavara ja arvutiviiruse levitamise süüdistuses

Samuti omab Tambet märkimisväärset kogemust klientide esindamisel vaidluste lahendamisel nii kohtus kui kohtuväliselt, erinevate erilahendustega lepingute koostamisel (sh suuremate tööstus- ja arendusprojektide nõustamisel), tarbijakaitse- ja reklaamivaldkonnas klientide nõustamisel, samuti elamis- ja töölubade taotlemise korraldamisel.

Tambet nõustab kliente ka erinevates intellektuaalse omandi küsimustes nagu nt omandamine, registreerimine ja kaitse ning abistab IT lahenduste, toodete ja teenustega seotud küsimustes. Alates aastast 2015 on2015-2020 oli Tambet lektor Tartu Ülikoolis, pidades loenguid ja seminare IKT kohtuvaidluste teemadel. Samuti on ta AIPPI (International Association for the Protection of Intellectual Property) Eesti töörühma liige ning Eesti Advokatuuri IP-IT komisjoni liige.

Tambetil on tööõiguse valdkonnas ulatuslik haare. Ta juhib advokaadibüroo tööõiguse töögruppi, esindab kollektiivläbirääkimistes ning nõustab personali reguleerimise küsimustes. Ta annab tööõiguse alaseid koolitusi ja loenguid, mh koolitas ta 2019. aastal Eesti Tööinspektsiooni juristide osakonda. Lisaks kirjutab Tambet sageli tööõigusega seotud artikleid erinevatele meediaväljaannetele.

Tunnustused

Tambeti laia ulatusega kõrgetasemelist pädevust õigusalal on tunnustatud sõltumatute rahvusvaheliste väljaannete poolt:

 •     Chambers Europe (3. taseme ekspert Intellektuaalomandi valdkonnas)  
 •     Legal 500 (Intellektuaalomand, tööõigus, IT-õigus, kinnisvara- ja ehitusõigus)

Hiljutine kogemus

 • Laiaulatuslik klientide nõustamine COVID-19 tõttu kehtestatud eriolukorra tagajärjel tekkinud tööõiguse küsimustes
 • Mitmed loengud ja seminarid seoses COVID-19 viirusepuhanguga
 • Artiklid kriisiolukorraga tegelemise kohta tööandja perspektiivist

Meedia

Karjäär

2005-… Advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots & Co, sh 2009 Eversheds LLP, London

2004-2005 Advokaadibüroo HETA

Haridus

2005 Tartu Ülikool, Õigusteaduse bakalaureus / ametlikult võrdväärne magistrikraadiga, cum laude

Liikmelisus

Eesti Advokatuuri IP-IT komisjoni esimees

Eesti Juristide Liit

Eesti Noorte Advokaatide Ühing

AIPPI (International Association for the Protection of Intellectual Property)

 

To view this profile in English - click here