Global menu

Our global pages

Close
Tambet Toomela

Tambet Toomela

Partner

Keeled

Eesti, inglise, saksa, soome

Õigusvaldkonnad

 • Intellektuaalne omand ja infotehnoloogia
 • Tööõigus
 • Andmekaitse
 • Immigratsiooniõigus
 • Kohtuvaidlused

Kogemus

Partner ja vandeadvokaat Tambet Toomela juhib advokaadibüroos andmekaitse, tööõiguse, nõustamise, intellektuaalomandi- ja IT õiguse valdkondi.

Tambet on tegutsenud klientide esindamise ja nõustamise alal üle 15 aasta. Tambetil on laialdased kogemused isikuandmete kaitse, tööõiguse ja tehnoloogiate õiguslike küsimuste valdkondades, milliseid ta on juhtinud büroos üle 10 aasta. Tambet on esinenud hinnatud lektorina GDPR ja tööõiguse seminaridel, sh koolitanud Tööinspektsiooni juriste, kirjutanud nimetatud teemadel arvukalt nii teadussfääris kui päevameedias ning andnud oma panuse ka õigusloomesse. Lisaks on Tambet olnud info- ka kommunikatsioonivaldkonna kohtumenetluse lektor Tartu Ülikoolis. Tambet esindas meie büroo klienti märgilise tähendusega Riigikohtu vaidluses kriminaalmenetluses arvutisüsteemi toimimise takistamise ja nuhkvara, pahavara ja arvutiviiruse levitamise süüdistuses, mis oli omalaadne ja teedrajav paljudele hilisematele lahenditele arvutiviiruse ja arvutikahjurlusega seotud süüteoasjades.

Tambet omab märkimisväärset kogemust klientide esindamisel vaidluste lahendamisel nii kohtus kui kohtuväliselt, erinevate erilahendustega lepingute koostamisel (sh suuremate tööstus- ja arendusprojektide nõustamisel), tarbijakaitse- ja reklaamivaldkonnas klientide nõustamisel, samuti elamis- ja töölubade taotlemise korraldamisel.

Tambet nõustab kliente ka erinevates intellektuaalse omandi küsimustes nagu nt omandamine, registreerimine ja kaitse ning abistab IT lahenduste, toodete ja teenustega seotud küsimustes. Samuti on ta AIPPI (International Association for the Protection of Intellectual Property) Eesti töörühma liige ning Eesti Advokatuuri IP-IT komisjoni liige.

Tunnustused

Tambeti laia ulatusega kõrgetasemelist pädevust õigusalal on tunnustatud sõltumatute rahvusvaheliste väljaannete poolt:
 • Chambers Europe 2023 (ekspert tööõiguse ja intellektuaalomandi valdkonnas)
 • Legal 500 2022 (Intellektuaalomand, tööõigus, IT-õigus)
Klientide tagasiside

Chambers 2023: Tambet Toomela is well regarded for his experience in employment matters, including complex disputes. He has a wide-ranging IP practice, which includes advising on portfolio management and disputes. Tambet is also well-versed in handling data protection and IT-related matters.

Clients enthuse that "Tambet Toomela is very solution-oriented and quick. He is an experienced lawyer who identifies risks and opportunities that could arise on projects." He is also described by clients as "very quick in his responses and solution-oriented." and "has excellent communication skills and gets things done efficiently."

Hiljutine kogemus

 • Laiaulatuslik klientide nõustamine COVID-19 tõttu kehtestatud eriolukorra tagajärjel tekkinud tööõiguse küsimustes
 • Mitmed loengud ja seminarid seoses COVID-19 viirusepuhanguga
 • Artiklid kriisiolukorraga tegelemise kohta tööandja perspektiivist

Karjäär

2005-… Advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots & Co, sh 2009 Eversheds LLP, London
2004-2005 Advokaadibüroo HETA

Haridus

2005 Tartu Ülikool, Õigusteaduse bakalaureus / ametlikult võrdväärne magistrikraadiga, cum laude

Liikmelisus

Eesti Advokatuuri IP-IT komisjoni esimees
Eesti Juristide Liit
Eesti Noorte Advokaatide Ühing
AIPPI (International Association for the Protection of Intellectual Property)

View this profile in English here >>