Global menu

Our global pages

Close
Māris Vainovskis

Māris Vainovskis

Vecākais partneris

Banku un finanšu tiesību prakses grupas un Korporatīvo un komerctiesību prakses grupas vadītājs

Valodas

Latviešu, Angļu, Krievu

Prakses jomas

 • Banku un finanšu tiesības
 • Korporatīvās tiesības
 • Uzņēmumu pārņemšana un apvienošanās
 • Maksātnespēja un restrukturizācija
 • Nodokļu tiesības
 • ES un konkurences tiesības

Prakse

Māris ir Eversheds Rīgas biroja vecākais partneris, kā arī Banku un finanšu tiesību un Korporatīvo un komerctiesību prakšu grupu vadītājs.  Viņam ir vairāk nekā 15 gadu pieredze banku, finanšu, komerctiesību, IT un ES tiesību jomās.

Māris ir atzīts speciālists uzņēmumu iegādes un apvienošanās darījumu jomā – viņš ir bijis iesaistīts lielākajos un sarežģītākajos uzņēmumu iegādes un apvienošanās darījumos valstī. Savas karjeras laikā Māris ir konsultējis vietējos un starptautiska mēroga pircējus un pārdevējus vairāk nekā 250 darījumos uzņēmumu iegādes un apvienošanās jomā, tostarp, sarežģītās reorganizācijās, pārstrukturēšanās un aktīvu darījumos.
Mārim ir arī plaša pieredze komerctiesību darījumos. Viņš ir vadījis prakses grupas darbu vairāk nekā 70 nozīmīgos darījumos korporatīvo un komerctiesību jomā.

Māris ir LR Advokātu kolēģijas biedrs un LR Uzņēmumu reģistra Konsultatīvās padomes biedrs. Viņš aktīvi iesaistās vairākās Latvijas valdības veidotās darba grupās, kā arī ir aktīvs Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) biedrs, kur viņš vada Tiesu sistēmas efektivitātes un Investīciju drošības un aizsardzības darba grupas.

Māris ir ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātē un kopš 2013. gada ir zinātņu doktora kandidāts. 2004. Gadā viņš ieguva starptautisku diplomu Starptautisko uzņēmumu iegādes un apvienošanās darījumu jomā, savukārt 2014. gadā viņš absolvēja Starptautisko finanšu tiesību vasaras skolu Oksfordā, Anglijā.

Neatkarīgie komentāri

Chambers Global, 2014: “Atsaucoties uz klientu teikto, Māris Vainovskis ‘vienmēr atradīs abām pusēm pieņemamu risinājumu. Viņš vienmēr sniedz ļoti praktiskus padomus un ir lielisks advokāts saspringtās situācijās.’ Citi avoti novērtē viņa ‘spēju būt praktiskam un palīdzēt klientiem tikt galā ar visiem iespējamiem riskiem’.”

Chambers Europe, 2014: “Māris Vainovskis ir ‘ieinteresēts mūsu jautājumos un iedziļinās katrā darījuma detaļā. Viņš ātri strādā un sniedz mums saprātīgu, praktisku un vērtīgu padomu’, uzsver klienti. Avoti rekomendē viņu kā īpaši spēcīgu apvienošanās kontroles darījumos’.”

Legal 500, 2014: “Māris Vainovskis vada Eversheds Bitans prakses grupu, kurai ir spēcīga pieredze nodokļu tiesvedībā un nodokļu plānošanā saistībā ar pārrobežu uzņēmumu restrukturizāciju.

Pieredze
 • Snoras Bank pārstāvība akciju nodošanā Finasta group;
 • Securitas Latvia konsultēšana mazākuma akciju paketes pārdošanā;
 • AS Citadele banka konsultēšana bankas pārdošanas darījumā;
 • Ventamonjaks vairākuma akciju paketes iegādes darījuma konsultēšana;
 • Biovest konsultēšana L&T iegādes darījumā;
 • AS Liepājas Metalurgs iegādes darījums