Global menu

Our global pages

Close

Eversheds Sutherland doradcą EEC Magenta przy inwestycji w ICsec S.A. – firmy z sektora cyberbezpieczeństwa przemysłowego

  • Poland
  • Press_Releases

29-09-2020

ICsec S.A. ogłosił zakończenie kilkumilionowej rundy inwestycyjnej, w której inwestorem był fundusz EEC Magenta. ICsec to firma specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie przemysłowym. EEC Magenta przeznaczy środki na rozwój kluczowego produktu SCADVANCE XP - systemu monitoringu sieci przemysłowych. W kwestiach prawnych funduszowi EEC Magenta doradzał zespół prawników VC z polskiego biura Eversheds Sutherland: Michał Karwacki (Partner), Natalia Burchardt (Senior Associate), Małgorzata Deruś (Associate), Kamil Ciodyk (Associate) i Anna Wesołowska (Lawyer).

„Cieszymy się, że Fundusz EEC Magenta zainwestował w krajową technologię, która przyczyni się do zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa przemysłu. Fundusz EEC staje się liderem inwestycji w technologie cyfryzujące polską gospodarkę” – mówi Konrad Sitnik, Partner w EEC Ventures.

Kluczowy produkt ICsec SCADVANCE XP to pierwszy polski system IDS dla sieci przemysłowych. SCADVANCE pozwala wykrywać anomalie i cyberzagrożenia w sieciach automatyki przemysłowej zanim spowodują nieodwracalne szkody.

„Jest to unikalne rozwiązanie. Dzięki niemu dostarczmy zabezpieczenia do nawet najbardziej skomplikowanych i nowoczesnych fabryk oraz do starszego typu instalacji przemysłowych. Dodatkowo pozwalamy firmom spełnić wymagania, jakie stawia ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa” – mówi Robert Juszczyk, Prezes ICsec S.A.

EEC Magenta to największa polska firma CVC założona przez EEC Ventures we współpracy z PFR Ventures, NCBR (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) oraz Tauron Polska Energia w ramach programu PFR NCBR CVC. EEC Magenta zarządza dwoma funduszami venture capital o kapitalizacji 210 mln zł. EEC Magenta koncentruje się na finansowaniu cyfryzacji w energetyce, przemyśle i gospodarce o obiegu zamkniętym.

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back