Global menu

Our global pages

Close

Kancelaria Wierzbowski Eversheds uruchamia praktykę Compliance pod kierownictwem Pawła Kuskowskiego

  • Poland
  • Press_Releases

29-09-2015

Z dniem 1 października 2015 r. do kancelarii Wierzbowski Eversheds jako Of Counsel dołącza Paweł Kuskowski. Pokieruje nowo powstałą praktyką Ryzyka Regulacyjnego i Compliance.

Paweł Kuskowski jest prawnikiem, specjalistą ds. compliance, posiadającym wieloletnią praktykę w prowadzeniu globalnych projektów dla krajowych i międzynarodowych instytucji finansowych oraz szerokie doświadczenie we współpracy z organami nadzoru.

Podczas swojej kariery zawodowej pracował m.in. w banku RBS (The Royal Bank of Scotland), gdzie kierował międzynarodowymi działaniami w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, oraz w polskim oddziale szwajcarskiego banku UBS jako szef działu compliance i ryzyka operacyjnego. Pracował również w wiodącej irlandzkiej kancelarii prawnej – Matheson Ormsby Prentice, w której zajmował się doradztwem w zakresie ryzyka regulacyjnego i compliance. W AIG Investment w Irlandii odpowiedzialny był za wdrażanie dyrektywy MiFID oraz MAD/MAR.

Doradzał wielu instytucjom finansowym w zakresie wdrażania procedur dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, budowania struktur compliance oraz dostosowywania działalności organizacji do wymogów regulatorów.

Od czterech lat pełni funkcję Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Compliance Polska, zrzeszającego przedstawicieli 100 firm i instytucji, współpracującego z KNF, GIIF, IDM oraz GPW. Jest też członkiem rady doradczej przy International Compliance Association.

– Utworzenie praktyki compliance jest krokiem wpisującym się w strategię rozwoju sieci Eversheds oraz odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie klientów na tego typu usługi – mówi Krzysztof Wierzbowski, partner zarządzający w kancelarii Wierzbowski Eversheds. – Zależy nam, aby wnieść nową jakość usług compliance, które na polskim rynku dopiero się rozwijają. Dzięki nawiązaniu współpracy ze specjalistą o tak unikalnej praktyce w środowisku międzynarodowym, multidyscyplinarnemu zespołowi prawników oraz wsparciu Eversheds International, będziemy mogli kompleksowo realizować projekty compliance na skalę krajową i globalną – dodaje.

 Cieszę się z nawiązania współpracy z kancelarią o tak ugruntowanej pozycji rynkowej i globalnym zasięgu. Jestem przekonany, że połączenie wspólnych doświadczeń pozwoli nam zaoferować klientom unikalną ofertę doradztwa przy największych projektach, wyznaczając jednocześnie najwyższe standardy usług compliance w Polsce – mówi Paweł Kuskowski. –Firmy coraz częściej zdają sobie sprawę, jak wielką wartość ma dla nich sprawnie działający system compliance, tak w kontekście minimalizowania ryzyk biznesowych, jak i stale rosnących wymagań regulatorów. Wśród spodziewanych wyzwań może być chociażby konieczność dostosowania się przez spółki giełdowe do planowanych przez GPW zmian w zasadach ładu korporacyjnego – podkreśla Paweł Kuskowski.

Kancelaria Wierzbowski Eversheds ma bogate doświadczenie w doradztwie dla firm i instytucji działających w sektorach regulowanych: telekomunikacyjnym, finansowym, energetycznymi farmaceutycznym. Eversheds posiada jeden z najbardziej uznanych zespołów doradzającychw zakresie compliance. Firmę wyróżnia szczególne doświadczenie w doradztwie regulacyjnymdla sektora finansowego.

 

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back