Global menu

Our global pages

Close

Wierzbowski Eversheds Sutherland doradcą Enterprise Investors w transakcji nabycia spółki Jantoń

  • Poland
  • Press_Releases

19-07-2017

W dniu 17 lipca 2017 r. Polish Enterprise Fund VII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, podpisał umowę, na mocy której wraz z prezesem zarządu Jantoń kupi 100% akcji spółki. Kancelaria prawna Wierzbowski Eversheds Sutherland była doradcą firmy Enterprise Investors.

Rola kancelarii polegała na negocjacjach warunków polisy ubezpieczenia oświadczeń i zapewnień (W&I) oraz ryzyk podatkowych w związku z transakcją. Tego typu polisy pozwalają nabywcy uzyskać odszkodowanie, gdyby kupowana spółka poniosła szkody wynikające ze zdarzeń zaistniałych sprzed jej nabycia.

Transakcja wymagała współpracy prawników różnych specjalizacji: Karoliny Stawowskiej i Małgorzaty Sajkiewicz w zakresie podatków, Grzegorza Kotta w obszarze prawa ubezpieczeniowego oraz kierującego projektem Krzysztofa Felucha, doradzającego w zakresie fuzji i przejęć.  

Wartość transakcji nie została ujawniona.

Jantoń jest jedną z największych w Polsce firm w branży napojów alkoholowych produkowanych na bazie win gronowych i owocowych.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 roku i utworzyła osiem funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2 miliardy EUR. Fundusze te zainwestowały ponad 1,7 miliarda EUR w 138 spółek działających w różnych sektorach gospodarki. Zakończyły inwestycje w 124 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 3,4 miliarda EUR.

Więcej informacji na stronie Enterprise Investors

For more information contact

Krzysztof Feluch, Of Counsel
Grzegorz Kott, Of Counsel

Disclaimer

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back

Kontakt dla prasy

Renata Misiewicz
Zespół Public Relations 
+48 22 50 50 719
renata.misiewicz@eversheds-sutherland.pl