Global menu

Our global pages

Close

Wierzbowski Eversheds Sutherland doradcą Enterprise Investors w transakcji nabycia spółki Jantoń

  • Poland
  • Press_Releases

19-07-2017

W dniu 17 lipca 2017 r. Polish Enterprise Fund VII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, podpisał umowę, na mocy której wraz z prezesem zarządu Jantoń kupi 100% akcji spółki. Kancelaria prawna Wierzbowski Eversheds Sutherland była doradcą firmy Enterprise Investors.

Rola kancelarii polegała na negocjacjach warunków polisy ubezpieczenia oświadczeń i zapewnień (W&I) oraz ryzyk podatkowych w związku z transakcją. Tego typu polisy pozwalają nabywcy uzyskać odszkodowanie, gdyby kupowana spółka poniosła szkody wynikające ze zdarzeń zaistniałych sprzed jej nabycia.

Transakcja wymagała współpracy prawników różnych specjalizacji: Karoliny Stawowskiej i Małgorzaty Sajkiewicz w zakresie podatków, Grzegorza Kotta w obszarze prawa ubezpieczeniowego oraz kierującego projektem Krzysztofa Felucha, doradzającego w zakresie fuzji i przejęć.  

Wartość transakcji nie została ujawniona.

Jantoń jest jedną z największych w Polsce firm w branży napojów alkoholowych produkowanych na bazie win gronowych i owocowych.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 roku i utworzyła osiem funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2 miliardy EUR. Fundusze te zainwestowały ponad 1,7 miliarda EUR w 138 spółek działających w różnych sektorach gospodarki. Zakończyły inwestycje w 124 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 3,4 miliarda EUR.

Więcej informacji na stronie Enterprise Investors

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back